Конспект заняття з весни прийшов. Конспект уроку ІЗО на тему «Весна. Знайомство дітей із новою темою

МУНІЦИПАЛЬНЕ АВТОНОМНЕ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ УСТАНОВА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА З ПОГЛУБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ПРЕДМЕТІВ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОЇ ЦИК8.

1 клас

Тема «Весна йде»

Вчитель образотворчого мистецтва

Сліденко Наталія Михайлівна

Томськ

Відкритий урокз образотворчого мистецтва

1 клас

Тема «Весна йде»

Тема, що вивчається: Тематичне малювання.

Тема урока: Весна йде

Вигляд уроку: малювання з уяви.

Мета уроку: Ознайомити учнів із змінами у живій природі із приходом весни.

Намалювати сюжет на весняну тему. Показати красу рідного краю.

Завдання:

Навчальні: навчати гармонійної наповненості площини аркуша паперу.

Розвиваючі: розвивати образотворчі навички, почуття композиції, форми, кольори, творчі здібності.

Виховують: художній смак, естетичну чуйність, природоохоронні якості, любов до рідного краю.

Час виконання: 40 хвилин.

Тип уроку: комбінований

Методи:

    словесні;

    наочно-демонстраційні;

    практичні

Обладнання для викладача: ТЗН – мультимедіа.: Таблиці, репродукції великих російських художників. Репродукції картин А.К. Саврасов «Грачі прилетіли»,І.І. Левітан Весна. Велика вода», «Березень», В.М. Бакшеєва «Блакитна весна»

Обладнання для учнів Кабіна: аркуш паперу (формат А3), акварельні фарби, біла гуаш, пензлі, банка з водою.

План уроку:

1. Вітання. Оголошення теми та завдань уроку
2. Перегляд зображень весняних пейзажів, повторення основних прикмет весни.
3. Дидактична гра "Палітра"
4.
Пояснення послідовності виконання композиції « Весняна земля». Педагогічний малюнок
5.
Самостійна робота учнів

6. Практична робота.
7. Підбиття підсумків. Виставка робіт

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Усміхнемося сонечку,

Дамо один одному руку,

Піднімемо настрій

собі та другу.

2. Перевірка готовності класу до уроку

Перевірте свої робочі місця, чи готові у вас до уроку. Чи не забули ви взяти з собою гарний настрій та фантазію? Посміхніться та побажайте один одному удачі

До нас весна крокує

Швидкими кроками.

І кучугури тануть

Під її ногами.

Чорні проталіни

На полях видно.

Мабуть, дуже теплі

Ноги навесні

Сьогодні ми продовжимо розмову про весну. Згадайте, як ви вставали вранці у розпал зими. О восьмій годині було ще темно, доводилося запалювати світло. Тепер сонце сходить раніше і заходить пізніше. Починаючи з 22 березня, день за довготою дорівнює ночі, це день весняного рівнодення, тобто. Далі він все прибуватиме, а ніч – зменшаться.

Скільки місяців навесні?

Як вони називаються?

Ви вже знаєте, що весна, як і інші сезони, складається з 3-х місяців.

У природі буває три весни:

весна світла – березень, весна води – квітень, весна зеленої трави – травень .

Поговоримо про прикмети.

Про березень.

Березень – ранок весни

    Сонце гріє все тепліше

    Починається крапель.

    День прибуває.

Про квітень.

Квітень – снігогін, водолій.

Квітень – місяць великого переселення птахів на батьківщину.

    Сніг з полів біжить струмками

    На дорогах калюжі.

    Розквіт пролісок.

    Розпускається верба

Про травень.

Травень – багатий на квіти.

Травень холодний – рік хлібородний.

    Ліс у травні немов народжується наново.

    Зацвітає черемха, яблуня, зливу.

    Прокидаються комахи.

    Розквітають квіти на галявинах

Які почуття викликає пробудження весни?

Чому говорячи про весну «Весна – червона»?

Які є кольори навесні?

Знайомство з витворами мистецтва

Погляньмо, як весну зобразили художники.

А.К. Саврасов «Грачі прилетіли».

Картина А.К.Саврасова «Грачі прилетіли», створена понад сто років тому. Художник зобразив прихід весни. На полотні лише сірі та темні фарби.

Які основні кольори використовував митець? (Синій, білий, коричневий, зелений)

Які відтінки цих кольорів є у картині? (Блакитні, сірі, світло-коричневі, зелені…)

Картина І.І. Левітана "Березень".

Талановитий російський художник І.І. Левітан всі свої картини присвятив російській природі. Одна з його картин має назву «Березень». Вона пронизана трепетним подихом життя, почуттям схвильованого очікування весни. У картині передана весняна яскравість неба, жовтий сонячне світло. Теплу ноту у пейзаж вносить незрима присутність людини.

Картина І.І.Левітана «Весна. Велика вода».

На картині зображено повінь, коли «велика вода», що вийшла з берегів, покрила прибережні землі, затопивши все в окрузі. Вода на картині нерухома і тиха, в ній відображається високе небо з легкими хмарами, що біжать по ньому, і оголені гілки дерев. Колірна палітра картини утворюється з різних відтінків жовтого, блакитного та зеленого. Блакитна гама переважає на полотні, саме з нею поєднується жовтизна стовбурів дерев та береги, на яких густою зеленою плямою зображені ялинки. Відтінки зеленого простежуються і в поруч дубі, що стоїть з нею, і сараїв, що видніються вдалині. Різноманітніший більш блакитний колір, його відтінки присутні у картині повною гамою від практично білого до темно-блакитного.

Картина В.М.Бакшеєва «Блакитна вода»

Хлопці, жанр образотворчого мистецтва, у якому основним предметом зображення є природа,називається - пейзаж

Послідовність виконання роботи:

1 2 3 4

5 6 7 8

    Проводимо лінію горизонту.

    Намічаємо струмки.

    Пишемо небо блакитними відтінками.

    Пишемо землю (синій, зелений, коричневий, колір)

    Фізмінутка.

Уявіть собі, що ви берізки та могутні дуби. Тіла ваші - стовбури, руки-гілки, пальці - тоненькі гілочки, могутнє коріння, йдучи в землю. Ноги поставте ширше.

У етер дме нам в обличчя,
Захиталося деревце.
Вітер тихіше, тихіше, тихіше.
Деревце все вище, вище.

6 Зображаємо стовбури беріз білою гуашшю (товстим пензлем)Прокидається і кучерява берізка. Коріння берези п'є вологу із землі. Сік біжить стовбуром, гілками, доходить до нирок. Нирки починають набухати. Скоро з них з'являться молоді клейкі листочки. Вони потягнулися до весняного сонця. Потім берізка випустить зелені сережки. Теплий вітерець гратиме її кучерявими гілками.

7 Зображаємо гілки (середнім пензлем).

8 Тоненькі гілочки (тонким пензлем).


І ось у нас вийшов березовий гай. На наступному уроці ми намалюємо птахів і пустимо їх у березовий гай.

Підсумки роботи під час уроку.



Муніципальна автономна установа

додаткової освіти Центр дитячої творчості

«Надія»

"Весна прийшла"

Педагог: Ібрагімова Ельвіра

Ілачитдинівна

Салехард

2015 р.

Тема: Весна прийшла

Ціль: Ознайомити учнів із змінами у живій природі із приходом весни.

У процесі навчання розвиватиме мислення, уяву, привчати дітей до самоаналізу, самоспостереження.

Прищепити любов до природи.

Обладнання: таблиці, репродукції великих російських художників, конверти із завданнями, кросворд.

Хід заняття.

Вітаю. Тема сьогоднішнього заняття ви дізнаєтеся відгадавши загадку.

Знаю, знаю чекають на мене всюди.

Всім у світі я потрібна,

Приношу радість людям

І звуть мене… (весна)

Молодці відгадали. Отже, тема сьогоднішнього заняття «Весна прийшла».

Ви вже знаєте, що весна, як і інші сезони, складається з 3-х місяців, а яких ви повинні відгадати.

  1. Яростно річка реве

І розламує кригу,

У будиночок свій шпак повернувся.

У небі жайворонка трель.

Хто ж до нас прийшов?(Квітень)

  1. Дме теплий південний вітер,

Сніг чорніє, м'якне, тане,

Грач горластий прилітає.

Що за місяць? Хто впізнає?(Березень)

  1. Зеленіє далечінь полів,

Співає соловей,

Біле світло одягнулося,

Бджоли перші летять

Грім гуркотить, Вгадай,

Що це за місяць це?(Травень)

Добре. А хто назве ці місяці в порядку, тобто. як вони йдуть один за одним.

(березень квітень травень)

Березень – перший весняний місяць. Але подивіться у вікно; йде сніг, вітер хитає голі сучки дерев. Все по – зимовому, і не віється, що зима вже позаду.

А весна таки наближається. Згадайте, як ви вставали вранці у розпал зими. О восьмій годині було ще темно, доводилося запалювати світло. Тепер же сонце сходить раніше сьомої години ранку і заходить близько восьмої вечора; день додала майже п'ять годин.

Хто скаже 22 березня, що за день? 22 березня – день весняного рівнодення, тобто. день за довготою дорівнює ночі. Далі він все прибуватиме, а ніч – зменшаться.

У природі буває три весни: весна світла – березень, весна води – квітень, весна зеленої трави – травень.

Хлопці, а які прикмети весни ви знаєте?

(Діти читають прислів'я та прикмети).

Про березень.

Березень – ранок весни

Як у березні зима не злиться, а весна підкориться.

Сині хмари до тепла чи дощу.

З берези тече багато соку – до негоди.

Ранній приліт журавлів – рання весна.

Довгі бурульки – до довгої весни.

Про квітень.

Квітень – снігогін, водолій, соковик.

Квітень із водою – травень із травою.

Не ламай печей, ще квітень за плечі.

Квітень лінивого не любить, спритного приголубить.

Про травень.

Травень холодний – рік хлібородний.

Березень сухий та мокрий травень – буде каша та коровай.

Лісові птахи в'ють гнізда з південного боку дерева – літо буде холодним.

Солов'ї співають усю ніч до сухої погоди.

Конкурс.

Хлопці отримали п'ять зелених конвертів із завданнями:

  • Розповісти, як птахи зустрічають весну.
  • Які зміни відбуваються у житті рослин.
  • Як тварини зустрічають навесні.
  • Праця у полі.
  • Весняна робота на городі.

Конкурс відгадування загадок.

Що за весняний чорний птах

Трактору мало на ніс не сідає?

Хто там за плугом гасає?(грак)

Це птах ніколи

Не будує для себе гнізда

Сусідкам яйця залишає

І про пташенят не згадує.(Зозуля)

Гніздо своє він у полі в'є,

Де тягнуться рослини.

Його і пісня, і політ

Увійшли до віршів.(жайворонок)

Конкурс читців.

1 учень. Весна – червона.

Ти, весна, весна – червона,

що із собою принесла?

Принесла для лук.

покривало із квітів.

Принесла для ялинки.

Нові голки

Для осин та для беріз

свіжого листя цілий віз.

2 учень. Я – Весна – червона.

Буду землю від сну,

Наповнюю соком нирки,

На луках виращу квіточки.

Поганяю з річок лід,

Світлим роблю схід.

Усюди в полі та в лісі

Людям радість я ніс.

3 учень. Першоцвіт весняний

Жовтенька квітка

Потягнувся до сонця

Ніжна пелюстка.

Першоцвіт весняний

Ключик від весни,

Чи не тобі сняться

Золоті сни?

Будь же обережний,

Не зірви його,

Дрібного, запашного

Друга мого.

Розгадування кросворду.

(Загадки)

  1. Під ногами шурава, під назвою(трава)
  2. Без рук, без сокирки, побудована хатинка(гніздо)
  3. Червона дівчина ходить по небу(сонце)
  4. Синенько шубонка весь світ покрила(небо)
  5. Фуршет, гарчить, гілки ламає, пил піднімає(вітер)
  • Хто може розповісти за своїми спостереженнями про ознаки весни неживої природи?

Поява бурульок та крапельок – це перша ознака приходу весни. Надійним захистом сніг служить для рослин. Багато рослин живуть і зеленіють на дні мертвого снігового покриву (суниця, кульбаба тощо) Багато тварин (глухар, рябчик, куріпка) знайшли свої зимові квартири. Вся товщина снігу пронизана ходами переходами маленьких звірят, які видобувають у сніговому покрої собі їжу. Миші – полівки добувають тут коріння, а хижі землерийки, ласки, горностаї полюють за цими гризунами, птахами. Але зараз сніг із друга перетворився на смертельного ворога. Під його непосильною вагою ламаються гілки дерев, чагарників. З настанням відлиг сніг покривається крижаною кіркою, що стає дуже небезпечно для багатьох звірів та птахів, які на ніч зариваються в нього, а вранці нерідко не можуть вирватися з полону та гинуть.

Сніг зараз став пухким, темним. З-під нього випливають блискучі водяні струмки.

Вони з'єднуються в швидкі струмки і біжать лісами, полями, перетворюючись на бурхливі потоки. Дорогами вони підхоплюють насіння різних дерев (осики, верби, берези, клена, сосни і т.д.), трави і відносять їх далеко від батьківського будинку.

Сонце почало світити світліше і довше: раніше розвидняється, пізніше смеркає, день зрівнявся вночі і почав обганяти її. Іноді промені сонця гріють руки, обличчя. Цей час у народі називають переломним періодам зими.

У природі відбулися такі зміни: утворилася снігова кірка, що витримує людину без лиж, потемнів сніг, з'явилися проталини, перша крапель, бурульки, лійки, затоки біля стовбурів одиноких дерев, з'явилися струмки перших весняних вод тощо.

У коренях дерев вода розчиняє цукор, який був спеціально влітку в їхніх «коморах», і разом з ним вирушає корою дерев так само вгору, до тих же нирок, щоб підгодувати їх і тому кора дерев: верб, осик, клена, малини, яблунь, а особливо берез – стала солодкою.

Ліс ще не одягнений у зелене листя, але верба, осика, береза ​​вже готується до цвітіння.

Всі рослини раді прихід весни, але для багатьох її поява обертається горем. Так як у нас у Сибіру спостерігається надмірний збір лісових та польових квітів, що є однією з причин зникнення запасів яскраво-квітучих та лікарських рослин. Так 19 видів з них (гірник, звіробій, подорожник, мати – і – мачуха, медунка, сон – трава, дзвіночок, багно. Рідко можна зустріти конвалію) йдуть від нас.

Весну завжди відкриває пісня великої синиці, перший дріб великого дятла. Значить звірів лісу: білки, лисиці, ведмедя, лося, козулі та інших тварин почалося линяння, вони всі змінюють теплу густу шубу на легшу. У березні прокидається ведмідь у своєму барлозі. Барсук прокидається ще раніше, у лютому. Бурундук уже прокинувся і часто бігає подивитися на першу відлигу.

Починають виходити з нір ховрахи, незабаром з'являться перші комахи.

Трохи про рослини.

  1. Які дерева та чагарники цвітуть ще до розпускання листя?(верба, ліщина, вільха)
  2. Яка шкода завдає збирання соку дерев?(дерево без соку засохне, загине)
  3. Чому матір – і – мачуху називають лікарською рослиною?(З її листя і квітів готують настоянку для лікування простудних захворювань)
  4. Дуже витончена невелика рослина із приємним запахом, квітки маленькі, білі запашні. Назва рослини пов'язана з назвою місяця, в якому вона з'явилася. (майник)
  5. Рослина з яскраво жовтими блискучими квітками. На ніч і в негоду квітки закриваються. У народної медицинивикористовують для виведення бородавок.(чистяк)
  6. Зеленувато – жовті квітисхожі на маленькі міні, зібрані на верхівці стебла в зонтикоподібне суцвіття цією рослиною люблять ласувати гуси.(гусяча цибуля)
  7. Це дерево – особливий рід верби. У нього пухнасті, наче хутряні сережки. Гілки квітучого дерева люди приносять у свої оселі.(верба)
  8. Кудрі в річку опустила

І про щось засумувала.

І про що – вона сумує,

Нікому не каже.(верба)

Підсумок.

Про який сезон сьогодні говорили?

Назвіть ознаки весни?

Що нового ти дізнався?

Назвіть кілька прислів'їв чи прийме пов'язаних із весною?


Муслімат Баїсова
«Колір весни». Конспект заняття з ІЗО в старшій групі

Конспект заняттяпо образотворчої діяльностіз використанням нетрадиційних технік малювання на тему: “Колір весни”

Ціль заняття:

Розвивати художнє сприйняття весняних картин, поєднання квітів природи весни, викликаючи їм настрої, навчити зображати різні дерева дотримуючись законів перспективи, розміщення зображення на аркуші паперу.

Завдання:

Навчальна:

1. Навчати дітей зображати пейзажні картини, ознайомити дітей із законами перспективи. Навчити розміщувати зображення по всьому аркушу паперу (ближче – більше, далі – менше);

2. Ознайомити з акварельними фарбами та його властивостями, навчити користуватися палітрою.

3. Навчити дітей знаходити зміни у природі та передавати їх у малюнку.

Розвиваюча:

1. Розвивати емоційне сприйняття творів поезії.

2. Розвивати творчість у процесі створення образів, використовуючи у своїй роботі різноманітні образотворчі матеріали та техніки.

3. Систематизувати та закріплювати знання дітей про весні.

Виховна:

1. Виховувати художній смак у дітей.

2. Виховувати чуйне та бережливе ставленнядо природи, викликати емоційний відгук.

Устаткування:

Пензлик-чарівниця, альбомний лист, акварельні та гуашеві фарби, маленькі губки, поролонові тампони, дві ємності з водою на кожен стіл, круглі та плоскі кисті різного розміру, палітра, банки-непроливайки для води.

Презентація « Весна» з репродукції картин весняних краєвидів.

Аудіозаписи “Природа, птахи та тварини”, “Голоси тварин та птахів”, Твори «Пролісок»П. Чайковського, «Шелест весни» К. Сіндінг, « Весна» - 1 ч. з циклу "Пори року" А. Вівальді.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, ви чуєте різноманітні звуки А один із звуків все голосніше та голосніше. Як ви думаєте, чий це звук! Правильно, це Вітерець, який живе на світі, скрізь літає і знає про все.

Вітерець: Привіт, діти! Я – веселий Вітерець, легкий, жвавий, бешкетний.

Діти: Привіт, Вітерю!

Вітерець: хлопці а знаєте я люблю скрізь літати, свистіти і все повертати за собою. У мене є чарівна конверт, як ви думаєте, що в ньому?

Вихователь: Давайте розкриємо конверт і подивимося що в ньому Діти подивіться, тут 3 аркуші і всі вони абсолютно чисті.

А як ви думаєте, що сталося з текстом, який був написаний на аркушах? Діти припускають різні версії, подумавши, і вирішили, що це все зла відьма, не хоче вона, щоб весна прийшла до хлопців. Нам треба розчарувати листа. Як ви вважаєте, до кого ми звернемося за допомогою? Звичайно, нам з вами зможе допомогти, добра чарівниця – пензлик. Попросимо її?

Усі діти починають брати пензлики, самостійно діти обирають коліракварелі і починають розфарбовувати лист. На ньому з'являються слова, написані свічкою “якого кольори весна?”. Подивіться в вікно: сніг, вітер гойдає голі сучки дерев. Все по-зимовому, і не віриться, що зима позаду. А веснатаки наближається. А ви знаєте що березень-перший весняний місяць.

Ось послухайте вірші про весні:

Весна, весна! Як повітря чисте!

Який ясний небосхил!

Своєю лазурією живою

Сліпить мені очі.

Весна, весна! Як високо,

На крилах вітерця,

Ласкаючись до сонячних променів,

Літають хмари!

Шумлять струмки! Блищать струмки!

Заревівши, річка несе

На тріумфальному хребті

Піднятий нею кригу!

Ще дерева оголені,

Але в гаю старий лист,

Як раніше під моєю ногою

І шумний, і запашний.

Під сонце саме злетів

І в яскравій висоті

Незриме жайроня співає

Заздоровний гімн весні.

Що з нею? Що з моєю душею?

З струмком вона струмок

І з пташкою пташка!

З ним дзюрчить,

Літає у небі з нею!

Дітям пропонується послухати твір «Пролісок»П. Чайковського

Вітерець: хлопці а ви дізналися яка музика грала у нас? (Відповідь дітей).

Чиї кроки було чути у музиці? (кроки весни)

Який вам настрій передав композитор? (веселе, радісне, урочисте). Коли художник почує цю музику, як ви думаєте, що він намалює? (весняна крапель, приліт птахів, танення снігу, проталини, сонячне небо)

Сьогодні ми з вами познайомимося з творами різних авторів про весні. Це чудова пора року, коли природа прокидається, вмивається, чепуриться і постає перед нами красунею.

Дітям пропонується переглянути презентацію « Весна»

розглядаємо Картину "Граки прилетіли"

Вихователь: Діти а подивіться як зображував весну художник А. Саврасів.

А як ви думаєте якась веснана цій картині – рання чи пізня?

Діти: Рання.

Вихователь: А як ви здогадалися, що це рання весна?

Діти: Бо граки вже прилетіли, і сніг ще не розстояв але вже не білий а сірий.

Вихователь: Вся картина ніби наповнена свіжим диханням. весни. Як можна назвати цю картину?

Діти: рання весна

Вихователь: Художник А. Саврасов назвав свою картину "Граки прилетіли".

А тепер хлопці я пропоную вам подумати, яку б ви картину намалювали і як би ви її назвали? Які кольориви візьмете для ранньої весни? Послухайте, як музика передає весняний настрій, і спробуйте відібрати ті кольори, які передають весняний настрій, пробудження природи Подивіться на відібрані картки, та розкажіть «якого кольори ваша весна

А зараз я пропоную вам на кілька хвилин самим стати художниками та намалювати краєвид ранньою весни. А пейзаж - це означає зображення природи.

Як ви думаєте з чого ми починаємо малювати краєвид (Лінія горизонту)

А які основні кольорими наноситимемо у верхній частині листа – там, де у нас буде небо? (Синій, блакитний)

А які у нижній частині аркуша – там, де земля? (чорний, коричневий, білий).

Діти виконують завдання.

Релаксація. Метод «Земля, повітря, вогонь та вода».

Дорослий просить вихованців за його командою зобразити один із станів – повітря, землю, вогонь та воду.

Повітря. Діти починає дихати глибше, ніж зазвичай. Вони встають і роблять

глибокий вдих, а потім видих. Кожен уявляє, що його тіло, наче велика губка, жадібно вбирає кисень із повітря. Усе намагаються почути, як повітря входить в ніс, відчути, як він наповнює груди та плечі, руки до самих кінчиків пальців; як повітря струмує в області голови, в обличчя; повітря заповнює живіт, область тазу, стегна, коліна і прагне далі – до кісточок, ступнів та кінчиків пальців.

Земля. Тепер діти повинні встановити контакт із землею, «заземлитись»та відчути впевненість. Вихователь разом з вихованцями починає сильно тиснути на підлогу, стоячи на одному місці, можна тупотіти ногами і навіть кілька разів підстрибнути гору. Можна потерти ногами підлогу, покрутитись на місці. Мета – по-новому відчути свої ноги, які знаходяться далі від центру свідомості, і завдяки цьому тілесному відчуттю відчути більшу стабільність і впевненість.

Вогонь. Діти активно рухають руками, ногами, тілом, зображуючи язики полум'я. Вихователь пропонує всім відчути енергію та тепло у своєму тілі, коли вони рухаються подібним чином.

Вода. Ця частина вправи становить контраст із попередньою. Діти просто уявляють собі, що кімната перетворюється на басейн, і роблять м'які, вільні рухи в «воді», Спостерігаючи за тим, щоб рухалися суглоби – кисті рук, лікті, плечі, стегна, коліна.

Після релаксації вихователь разом із дітьми виконують міні виставку робіт, обговорюю кожну їх, виділяючи найуспішніші роботи та незвичайні малюнки. Діти вибирають з 3 смайликів один, що найбільш точно відображає задоволеність результатом дитини своєю роботою

Великий і усміхнений – заняття дуже сподобалося, результатом задоволений, із задоволенням помалював ще:

Середній та серйозний – заняття сподобалося, результатом не зовсім задоволений, малюватиму, але не зараз

Маленький та сумний – заняття не сподобалося, результатом незадоволений, більше малювати не хочу.

У нас вийшла виставка як у справжніх художників. Ви знаєте, так гарно у вас вийшло тому, що ви уважно слухали мої пояснення, працювали старанно, акуратно та дружно.

Хлопці ми з вами сьогодні багато говорили про весні, послухали музику, переглянули картини відомих художників А скажіть через що художники та поети передають красу весняної природи?

Правильно, у художника – фарби, у поета – слово, а в композитора – звуки

На цьому наше заняття добігло кінця, і ви маленькі чарівники можете відпочити. Дякую всім за роботу!

Попередній перегляд:

Конспект уроку з ІЗО у 3-му класі на тему: "Весна прийшла. Весняний настрій"

Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь та навичок (за Кузином).

Вид заняття: малювання на тему (за поданням, з пам'яті, з натури (вигляд з вікна)).

Інтеграція предметів гуманітарного циклу (міжпредметні зв'язки): Образотворче мистецтво, література, МХК.

Ціль: виконати закінчену композицію на запропоновану тему, перевірити та скоригувати вміння та навички дітей у зображенні весняної композиції та роботі в різних техніках.

Завдання уроку (освітні, розвиваючі, виховні):

Освітні:

  • Активізувати пізнавальний інтерес до мистецтва та природи
  • Вчити усвідомлено виконувати лінійну побудову малюнка, використовуючи лінію горизонту та відомі правила перспективи
  • Формувати вміння самостійно знаходити рішення мистецьких завдань, що відповідають обраній техніці

Розвиваючі:

  • Розвивати пам'ять, увагу кругозір учнів;
  • Розвивати творче та художнє мислення, уяву та фантазії
  • Розвивати вміння, пов'язані з передачею перспективи, розміру та пропорцій, зорове сприйняття та просторове мисленняяк основу оволодіння малюнком.
  • Збагачувати словниковий запас дітей
  • Розвивати навчально-управлінські вміння: оцінювати свою діяльність та роботу товариша за зразком (критеріями), запропонованим вчителем.

Виховні:

  • Сприяти естетичному сприйняттю навчального матеріалу
  • Формувати емоційну чуйність на красу природи, уміння помічати її дивовижні особливості
  • Виховувати дбайливе ставлення до природи

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна.

Методи: репродуктивний, інформаційно-рецептивний (пояснювально-ілюстративний), частково-пошуковий.

До кінця уроку діти повинні знати:

Особливості зображення весняної композиції, різну техніку, способи та послідовність роботи над композицією у вибраній техніці.

вміти:

Виконувати закінчену композицію, використовуючи отримані знання. Дотримуватись послідовності виконання роботи, за потреби використовуючи інструкцію вчителя (словесну або письмову).

Обладнання для уроку:

Для вчителя:

  • Магнітофон, записи(по можливості)
  • Оформлення дошки
  • Плакати, ілюстрації, репродукції на тему весни
  • Мольберт для переднього показу учням

Для учнів:

  • Альбом або листи А4
  • Пам'ятки за послідовністю виконання роботи (або інструкційні карти та карти з ТВ)
  • Олівці прості та воскові
  • гумка
  • Гуаш, акварель
  • кисті, поролон
  • відерце з водою
  • палітра
  • папір з восковою основою для роботи в техніці граттаж
  • ножиці, кольоровий та оксамитовий папір, природний матеріал
  • Трафарети звірів.

Хід уроку

I. Орг.момент.2 хв.

ІІ. Основна частина:

Вступ (ціль).3хв.

Ознайомча бесіда з поясненням теми та перевіркою домашнього завдання. 5-6 хв.

Розмова про сюжет на задану тему, правила побудови малюнка 4-5 хв

Самостійна робота дітей над темою та композицією весняного сюжету (малюнок сюжету та промальовування деталей) 20-25 хв

Оформлення роботи в кольорі, графіку, аплікації, гратаж

Фіз.хвилинка.(1-2 хв у процесі роботи).

Узагальнення. Домашнє завдання

ІІІ. Висновок.

Підбиття підсумків заняття, аналіз вдалих робіт. 5-6 хв

Вступ.

– Хлопці, сьогодні ми маємо урок творчості. А творчість – це джерело доброти, істини та краси.

Давайте сядемо зручніше і посміхнемося один одному. Ми спокійні та добрі, привітні та ласкаві.

Глибоко вдихніть і видихніть. Видихніть свої образи, занепокоєння, роздратування. Забудьте про них.

Вдихніть красу весняного ранку, тепло сонячних променів, синьову ранкового неба і свіжість весняного повітря…. І все те прекрасне, що ви почули та вдихнули, нехай зігріє ваше серце.

А радість, що залунала у вашому гарячому серці, стане чути людям. І ми з вами заплющимо очі, прислухаємося до її звучання, і спробуємо зрозуміти сенс того, що я вам зараз прочитаю - Притча "КРАСА" В.А. Сухомлинськийдодаток 1. п 1

Читання вчителем (на тлі музики П.І. Чайковського “Пори року”).

Тепер ви зрозуміли, чому ми прислухалися саме до ваших гарячих сердець?

Що вдалося почути? (Відповіді дітей)

Тільки людина з гарячим серцем може творити прекрасне та дарувати людям радість та красу.

- А вам доводилося бачити красу на своєму шляху? (Відповіді дітей)

– Як ви вважаєте, хлопці, що допомагає людині бачити красу, а що заважає? (Відповіді дітей)

- Чи легко було людині з гарячим серцем дістатися квітки в сірому камені? (Відповіді дітей)

– А що йому допомогло?

– Наполегливість, наполегливість і добре серце нам знадобляться на нашому уроці. Сьогодні ми з вами постараємося розглянути красу весняного дняабо ночі, красу живої та неживої природи навесні. І якщо ви вкладете в свою роботу душу і серце, то вона вийде прекрасною!

ІІ. Основна частина – групова робота дітей.

(При розподілі на групи враховуються можливості учнів та їх інтереси)

– Краса природи оспівується і художниками, і поетами, і композиторами. Ми з вами читали вірші чудових поетів-класиків про природу в різні пори року. Згадайте авторів та їхні твори про весну, які ви вивчали на уроках читання

(Необхідно створити настрій, включити музику про весну, почитати вірші, поговорити про ті радощі, які приносить дітям весняна природа. Поговорити про особливості весни: у чому її відмінність від інших пір року.)

Ви любите відгадувати загадки? Відгадайте:

А ви що знаєте про весну? - Вірші

– Краса весняної природи не залишила байдужими й митців. Скільки чудових картин створено ними! Багато картин і малюнків ви вже бачили, вчилися описувати їх, визначати настрої та характер. (Пригадаймо, що це за картини – хоча б ті, що є на дошці)

Увага на опорний ряд на дошці: на вибір вчителя репродукції картин К.Ф. Юона “Кінець зими. Полудень”, “Березневе сонце”, І.Левітана “Березень”, “Повінь”, “Весна. Велика вода”, А.Саврасова “Грачі прилетіли”, І.Грабаря “Березневий сніг”, М.Ромадіна “Весняний день”, “Квітучий бугор”, А.Кокоріна “Таруси. Березень”, С.Герасимова “Лід пройшов”, Ф.Васильєва “Відлига” та інших. Для повнішого і яскравого уявлення природи, особливостей весняного лісу і луки необхідно розглянути кілька репродукцій картин.

Якщо у класі більшість дітей з високим рівнем розумового розвитку, то описові розповіді по картинах вони можуть під час перегляду скласти самі, а якщо рівень розумового розвитку середній і нижчий, то краще, якщо опис картини виконає чи зачитає сам педагог, а діти визначать до якої із запропонованих репродукцій підходить опис. Цим прийомом можна скористатися, якщо необхідно заощадити час на уроці.

Давайте з вами разом спробуємо вибрати пропозиції, що підходять до кожної з картин на дошці, які точно і поетично описують стан природи на них.

Що спільного у зображенні всіх цих пейзажів? (проведена лінія горизонту, заповнений передній і задній плани, і на землі, затопленій водою: дерева, голі, як у березні, або одягнені листям, як у травні, річка, що розлилася, тане сніг, і на небі: хмари, сонце, птахи, що летять , … бурульки, що капають з даху, і т. д.)

Відповідай на запитання: (необов'язково – за наявності часу)додаток 1. п. 4

Ми вже малювали раніше сюжетні картини на теми часів

року. А сьогодні ми з вами створюватимемо красу весняної природи своїми руками.

Вдома ви мали підготувати все необхідне для цього уроку творчості за своїм бажанням.

Тому в нас вийшло кілька (4) груп:

1група: У цій групі хлопці обрали техніку граттажу. Вони малюватимуть весну на спеціальному аркуші. Яка попередня робота була вдома?

Гратаж - робота на восковій основі: папір для роботи заготовлений заздалегідь: альбомний лист, а краще – для креслення ретельно розтирається свічкою (звичайною господарською), потім зафарбовується гуашшю (який колір краще використовувати для весняної картини?), сушиться. На такому аркуші "видряпується" малюнок.
– Нанесено тло: небо, повітря. Потім просушили, для того щоб можна було виконувати основну роботу - намалювати "видерти" сонце, дерева, будинок, сніговика, що тане, і т.д.

2 група: Друга група працюватиме на альбомному аркуші – у техніці “по-сирому”.

- Що для цього потрібно?

– Альбомний лист змочується водою (пензликом). Наноситься фон – небо, хмари, сніг, земля. Коли висохне основні деталі малюнка. Закінчується робота промальовуванням деталей кінцем кисті, підправляються контури предметів, накладаються відблиски та тіні, колір намагаються передати так, як ми бачимо його в житті

3 група Хлопці у третій групі малюють гумкою. - Поясніть, як це ви робитимете? – Альбомний лист зафарбовується простим олівцем, затушовується (розтирається), папером і гумкою вимальовується графічна картина.

4 група У четвертій групі різні види робіт. (Вчитель може вибрати лише один вид – наприклад, лише ватою на оксамитовому папері).

Аплікація ватою на оксамитовому папері, аплікація з кольорового паперу, природних матеріалів(за бажанням та за наявності відповідних).

Які основні правила для аплікації ватою на оксамитовому папері? – З вати скочуються тонкі джгутики та обводять ними контури малюнка, попередньо виконані на папері та там, де сніг ще не розтанув, накладається тонкий шар вати (без клею).

Можна нагадати правила роботи під час виконання аплікацій, ТБ під час роботи з ножицями тощо. (можна просто роздати інструкційні карти та запропонувати вибірково зачитати)додаток 1. п. 5

Діти приступають до самостійної роботивирішивши питання з сюжетом.

(Вчитель повільно проходить по рядах, звертаючи увагу дітей на засоби, якими можна створити простір у малюнку: розташування основ ближніх і далеких дерев; зміна величини дерев залежно від того, близько воно чи далеко, враховуючи, що дерева самі по собі бувають різної товщини .Вчителю слід багато працювати індивідуально, допомагаючи учням у розвитку сюжету малюнку, пропонуючи чи підказуючи доповнення у обраному дітьми сюжеті).

Фіз.хвилинка під час роботи за необхідності. (можна з народними закличками та засудками, можна з обіграванням народних пісеньок та ігор про весну. Наприклад "Ой, біжить струмком вода")

Варто вкотре нагадати особливості роботи фарбами: великі простори, такі як фон неба, землі, вимагають наведення фарб на палітрі. При промальовуванні деталей густішими фарбами, мазками слід наводити колір безпосередньо на фарбі, ще раз поговорити про квіти та запахи весни, повторити, що фарби мають бути яскравими, соковитими, повинні передавати радість, тепло сонячного весняного дня, коли вся природа прокидається від довгого зимового. сну і все радіє життю, все цвіте, пахне, живе, пурхає і літає.)

Праця завершена.

ІІІ. Висновок. Виставка робіт, демонстрація та коротка характеристика.

Бажано розкласти листи в ряд (або виставити на дошці) та спільно розглянути, порадіти вдалим роботамзробити зауваження про помилки у формі порад. (Побачимо, що в нас вийшло, хто впорався з технікою виконання, а хтось може, зробив якісь помилки)

Д/завдання:

Переглянути мультиплікаційний фільм "Незнайка на Місяці".

Підготувати затоновані листи на наступному уроці “Космос. Польоти на інші планети”

(це завдання дається на розсуд вчителя, тому що може бути виконано разом з дітьми у позаурочний час, наприклад, на гуртку)

Підсумки уроку, оцінка

Давайте разом помилуємося нашими весняними роботами. Запросимо помилуватися і наших гостей. І, я думаю, за таку дружню та плідну роботу на уроці можна нам усім поставити “5”. Прибираємо за собою робоче місце. Урок завершено. Спасибі всім!


вікторія Ільїна

Завдання: Викликати інтерес до нової техніки малювання – пейзажної монотопії Вчити малювати зелену весну, використовую відповідні поєднання кольорів. Вправляти в умінні отримувати відбиток у дзеркальному відображенні за допомогою техніки монотопії.

Роздатковий матеріал: Листи альбомного паперу, гуашові фарби, тонкі та товсті кисті, баночки з водою, палітри, ганчірочки.

Вихователь: хлопці, прийшла весна, давайте поговоримо про прикмети зеленої весни. З теплих країв повертаються птахи, сніг сходить, припиняються нічні заморозки, розквітають рослини, з'являються комахи – які? (Відповіді дітей).

Давайте вивчимо вірш М. Пляцковського:

Деньки стоять погожі,

На свята схожі,

А в небі – сонце тепле,

Веселе та добре.

Всі річки розливаються,

Усі нирки розкриваються,

Пішла зима з холодами,

Кучугури стали калюжами.

Залишивши країни південні,

Повернулися птахи дружні.

На кожній гілці шпаківні

Сидять та чистять пір'їнки.

Прийшла пора весняна,

Настав час цвітіння.

Отже, настрій

У всіх людей – весняне!

Вихователь: Хлопці, що ви представили, слухаючи вірш? Які ознаки весни перерахував автор?

Я пропоную вам намалювати зелені дерева на березі озера. Для цього альбомний лист потрібно покласти вертикально і скласти навпіл, потім розгорнути. Порядок виконання малюнка у техніці монотопія такий: широким пензлем змочуємо нижню частину листа та розтушовуємо блакитну фарбу. Це вода нашого озера. У ній відображатиметься краєвид. На верхній частині ми малюємо зелені дерева, що прилетіли з теплих країнптахів. Промальовуємо тонким пензлем, використовуйте яскраві кольори. Складаємо половинки за наміченою лінією, притискаємо – і дивимося на відображення у воді озера. Вихідний пейзаж можна знову підфарбувати гуашевими фарбами.

Дякую, молодці, а тепер ми кладемо наші роботи сушитися, а самі наводимо лад на робочому місці та миємо руки.

Публікації на тему:

Конспект заняття Тема: «Весна» Мета: Розширювати уявлення дітей про характерних ознакахвесни. Вчити знаходити ознаки самостійно.

Продовжуючи реалізовувати технологію ефективної соціалізації дітей дошкільного вікуН. П. Гришаєва, використовуючи ситуацію місяця "Я-частина.

Конспект комплексної НОД для дітей середньої групи «Весна, весна червона»Конспект комплексної НОД для дітей середньої групи«Весна, весна червона» Завдання: - Уточнити та узагальнити уявлення дітей про характерні.

Конспект заняття «Весна»Зібралися всі діти в коло Я твій друг і ти мій друг Міцно за руки візьмемося І один одному посміхнемося. Вихователь: Я хочу вам загадати загадку.

Програмний зміст: збагатити знання дітей про Великий день; намагатися донести до дітей розуміння важливості цього свята; виховання.

Конспект заняття «Весна»Програмний зміст: Продовжувати формувати у дітей узагальнені уявлення про весну, про зміни в живій та неживій природі. Розширювати.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: