Природа та рукотворний світ. Конспект уроку технології. Тема: "Рукотворний та природний світ міста та села" Урок природа та рукотворний світ з презентацією

Цілі: формувати уявлення у тому, що таке природа; вчити розрізняти об'єкти природи та предмети рукотворного світу, класифікувати їх.

Заплановані результати:учні навчаться оцінювати власне ставлення до навколишнього світу; розрізняти об'єкти природи та предмети рукотворного світу; робити висновки із вивченого матеріалу.

Обладнання:картинки із зображенням об'єктів природи та предметів рукотворного світу, презентації «Види природи», «Творіння людини» (можна відеофрагменти, картинки, фотографії); у учнів – кольорові фішки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань

— Що ви знаєте про своє місто чи село?

- Назвіть свою адресу.

— На якій вулиці стоїть ваш будинок?

— Хто дізнався, скільки років вашому будинку?

— Що прикрашає ваш будинок, створює затишок та тепло?

(Конкурс малюнків «Мій дім». Можна використовувати КІМи (тести 2, 3, с. 7-8).)

ІІІ. Самовизначення до діяльності

(На дошці картинки із зображенням об'єктів природи та предметів рукотворного світу.)

— Хлопці, уважно подивіться на дошку. На які дві групи ви поділили б ці предмети? (Те, що є у природі, і те, що зроблено людиною.)

— Як ви вважаєте, яка у нас сьогодні тема уроку? (Відповіді дітей.)

- Прочитайте тему уроку на с. 14 підручники. (Природа та рукотворний світ.)

- Які навчальні завдання поставимо перед собою? (Дізнатися, що належить до природи, а що — до рукотворного світу.)

— Прочитайте завдання уроку у підручнику.

IV. Робота на тему уроку

1. Бесіда, робота за підручником

— Хлопці, подивіться довкола. Як багато об'єктів нас оточує! Поміркуйте, що ми віднесемо до природи, що до природи не належить. (Відповіді дітей.)

Природа - це весь різноманітний світ, який оточує людину і існує без її участі. До живої природи ми відносимо рослини, тварин, гриби, бактерії, до неживої — каміння, воду, повітря та ін. Частина навколишніх предметів створила сама людина — це штучні об'єкти, вироби чи речі. До них належать машини, одяг, посуд, меблі, будинки тощо.

— Розгляньте фотографії на с. 14-15. Те, що стосується природи, накрийте зеленими фішками, а те, що створено людиною, – жовтими. Перевірте правильність виконання завдання одне в одного.

- Як ви зрозуміли, що таке рукотворний світ? (Те, що створено руками людини.)

2. Виконання завдання у робочому зошиту

— Пограйте у слова із сусідом по парті: один називає об'єкти природи, а інший — рукотворного світу (по черзі). Хтось більше слів назве. Потім поміняйтесь.

- Заповніть таблицю.

V. Фізкультхвилинка

Гра «Природа – не природа»

(Учитель називає предмет або показує малюнок з його зображенням. Якщо предмет відноситься до природи, діти ляскають, якщо створений людиною - туплять.)

VI. Продовження роботи на тему уроку

(Учитель показує презентації "Види природи", "Творіння людини". Якщо немає презентацій, можна показати відеофрагменти, фотографії або картинки.)

- Які почуття викликає у вас побачене? (Захоплення, здивування природою, гордість за людину.)

А тепер поговоримо про ставлення людини до цієї краси, до навколишнього світу.

(Клас ділиться на групи.)

— Розгляньте малюнки на с. 16-17 підручника. Обговоріть у групах ставлення людини до себе та інших людей, до природи, рукотворного світу.

— Дайте відповідь на запитання до малюнків.

(Обговорення у групах. Потім кожна група відповідає одне питання.)

— Який висновок можна зробити зі всього сказаного? (Відповіді дітей.)

— Прочитайте, який висновок зробила Черепашка.

VII. Рефлексія

(Учні відповідають питання підручника (с. 17, у рамці).)

(Учні дістають один із знаків і пояснюють свій вибір.)

VIII. Підбиття підсумків уроку

- Прочитайте ще раз завдання уроку. Перевірте, чи ми все виконали.

Домашнє завдання

2. Робочий зошит: №2 (с. 5).

Дудалова Катерина
Урок «Природа та рукотворний світ»

План-конспект уроку

Вчитель: Наш з вами урокя хочу почати з вірша В. Кривошеєва « Доброго ранку» :

Вигадано кимось

Просто та мудро

При зустрічі вітати:

Добрий ранок!

Добрий ранок!

Сонцю та птахам.

Добрий ранок!

Усміхненим особам.

І кожен стає

Добрим, довірливим.

Нехай доброго ранку

Триває до вечора!

Давайте встанемо рівно, налаштуємося на роботу і посміхнемося один одному. Так, молодці! Сідайте.

Вчитель: Хлопці, сьогодні я на урокпринесла із собою різні предмети. Діти, спробуйте розділити ці предмети на дві групи: з лівого боку столу розташуйте одну групу, а з правого боку столу другу групу. Отже, хто хоче скуштувати?

(Учні припускають, як поділити на групи, потім ділять і розкладають на столі дві групи)

Поясніть, чому ви саме так поділили? (Можна ще якось розділити)

(Учні: До першої групи належить природа, а до другої те, що зробив людина своїми руками).

Вчитель: Молодці! Ви правильно поділили предмети!

Хлопці, як ви думаєте, про що ми з вами сьогодні говоритимемо на уроці? Хто зможе сформулювати тему нашого уроку?

(Учні: Тема нашого уроку« Природа та рукотворний світ» .)

Вчитель: Абсолютно вірно. Хлопці, ми з вами визначили тему нашого уроку, давайте тепер спробуємо визначити завдання нашого уроку. Що вам буде цікаво дізнатися? (Мотивувати питаннями)

Вчитель: Хлопці, давайте подивимося навколо Назвіть мені предмети, які оточують нас у класі? Так, що з названих предметів можна віднести до природі? Так. Хлопці, а як ви розумієте слово « природа» ? Що це?

Учні: (Припускають і дають визначення) Природа – це те, Що нас оточує, не створене людиною.

Вчитель: Так, молодець! Хто ще як думає? Сміливіше хлопці! Перевіримо свої припущення. Я вивела на екран визначення природи. Хто хоче озвучити нам його? Отже, хлопці, ваші припущення виявилися вірними (або неправильні).

природа. Тепер скажіть, яка буває природа? Хлопці, чому, є жива та нежива природа, за якими ознаками можна відрізнити живу природу від неживої природи? (Рух, зростання, харчування, розмноження, смерть) .

Хлопці, давайте виконаємо завдання визначення живий і неживий природи. На слайді я розмістила картинки, а перед вами лежить листочок, на якому написано « Природа» і поділено на живу та неживу природу. Об'єднайтесь у пари, підпишіть свої прізвища. Визначте та запишіть ті предмети, які належать до живої природі, і ті предмети, які відносяться до неживої природі. (Пройти рядами, дивитися). Як обмінятися?

Діти, тепер я пропоную Вам обмінятися своїми роботами по партах і перевірити один одного. (Критерії оцінювання). В кінці урокуздайте мені свої роботи, щоб я виставила оцінки.

Хлопці, ми з вами визначили, що є жива та нежива природа, а як ви вважаєте, чи є між ними зв'язок? Чи впливає нежива природа живою? Якщо так, то як? Чи зможете навести приклад? *Сонце є джерелом тепла і світла для всього живого. Восени воно піднімається над землею не так високо, як улітку. Що ближче до зими, то нижче Сонце. Тривалість дня зменшується, холоднішає. Все менше тепла та світла дістається Землі. *

Давайте тепер поговоримо про рукотворному світі. Хлопці, як ви розумієте словосполучення « рукотворний світ» ? Чому « рукотворний» ? Як утворено це слово? Які слова сховалися з цим словом?

Так, давайте тепер сформулюємо визначення: "Що таке рукотворний світ

Хлопці, ми з вами з'ясували, що таке « рукотворний світ» , тепер давайте виконаємо завдання: перед вами листочок, на якому представлені об'єкти природного та рукотворного світу. Подумайте, який може бути зв'язок між цими об'єктами і складіть пари. Підпишіть цифру об'єкту рукотворного світу до об'єкту природиабо з'єднайте стрілками. (Пройти, подивитись)

Перевіримо, що у вас вийшло. (Перевірити зі слайдом)

Діти, тепер виконайте самостійну роботу: перед вами лежить табличка, яку потрібно заповнити предметами, що відносяться до природі та до рукотворного світу, спираючись на опис: Наприклад, світить: сонце (відноситься до природі, лампочка (відноситься до рукотворному світу) . Усі впоралися? Чи комусь важко?

Хлопці, хто хоче показати заповнену табличку та розповісти, які приклади вписав? Сміливіше! (Поставити оцінку)

Хлопці, хотіли б спробувати перетворити об'єкт природи в об'єкт рукотворного світу?

Для роботи нам знадобляться наступні матеріали:

Насіння гарбуза;

Пластилін;

Тонкі гілочки;

Трохи фантазії та посидючості.

Процес виготовлення квітів наступний:

З пластиліну скачуємо кульку і формуємо серединку квітки. Закріплюємо його на гілочці. Далі на серединці фіксуємо насіння гарбуза, формуючи квітку

Хлопці, ми з вами побачили, як можна природніоб'єкти перетворити на рукотворний світ.

Хлопці, перетворюючи природний світу рукотворний, ми повинні пам'ятати одне важливе правило. Як ви вважаєте яке? ( "Не нашкодь")

Давайте поговоримо про наше ставлення до природі: Розгляньте малюнку на слайді і скажіть, чи правильно поводяться хлопці? Поясніть, чому? Спираючись на малюнки, сформулюйте та запишіть на листочок правила дбайливого ставлення до природі.

Вчитель: Хлопці, ви великі молодці! Впоралися із завданням! Наш урок добіг кінця! спасибі за урок!

Публікації на тему:

Інтеграція: дитина та навколишній світ, екологія, мовленнєве спілкування, рідна природа.ІНТЕГРАЦІЯ: дитина та навколишній світ, екологія, мовленнєве спілкування, рідна природа старший дошкільний вікТема: «Мій рідний край» Мета:.

Конспект інтегрованого заняття з розвитку мови у середній групі «Рукотворний світ»Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Соціалізація», «Пізнання» (формування цілісної картини світу) Види дитячої діяльності:

"Урок доброти". Конспект заняття у старшій групі за програмою «Добрий світ»Конспект заняття в старшій групіза програмою " Добрий світна тему: "Урок доброти". Мета: духовно-моральний розвиток дитини в контексті.

КВК для батьків та дітей «Світ навколо нас. Тваринний та рослинний світ»КВН «Світ навколо нас» Мета: актуалізувати знання батьків та дітей про тварину та рослинному світіВедуча: - Здрастуйте, діти! Вітаю,.

Світ, що оточує дитину – це насамперед світ природи."Світ, що оточує дитину - це, перш за все, світ природи, з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою. Тут, у природі,.

Навколишній світ прекрасний і неповторний. Все, що оточує нас навколо, і при цьому не створено руками людини – дерева, гори, небо, річки та земля – відноситься до природи. Вона існувала від початку створення планети, тоді як рукотворний світ виник із розвитком людської раси.

Що таке природа?

Природа існувала Землі від початку існування планети. Вона представлена ​​об'єктами живої і неживої природи, які тісно взаємодіють один з одним.

До об'єктів живої природи відносять:

  • мікроорганізми;
  • рослини;
  • тварини;
  • людина.

Мал. 1. Рослини – об'єкти живої природи.

Однак вони не могли б існувати без об'єктів неживої природи, до яких належать:

  • небесні світила;
  • грунт;
  • повітря;
  • вода;
  • мінерали.

Поява рукотворного світу

Природа існувала на планеті завжди, тоді як рукотворний світ був створений відносно недавно - коли первісна людинадодумався загострити ціпок і зробити з нього зброю. З того часу так і повелося: люди створювали нові предмети та вдосконалювали старі, дедалі більше занурюючись у світ речей чи рукотворний світ.

ТОП-4 статтіякі читають разом з цією

В результаті людської діяльності навколишній світ все більше видозмінювався, адже основна мета людини - зробити своє життя максимально комфортним, навіть на шкоду природі. Для захисту природи був розроблений важливий документ - Червона книга, в якій перераховані всі види рослин і тварин, які потребують дбайливого відношення.

Мал. 2. Червона книга.

До об'єктів рукотворного світу відносять:

  • Одяг, завдяки якому стали не такі страшні морози та інші погодні явища.
  • Будинки та інші споруди, в яких можна сховатися від негоди, хижаків та недоброзичливців.
  • Сільське господарство та тваринництво. Приручення диких тварин та оранка цілинних земель під посадку культур дозволило забути про голод.
  • Асфальтовані дороги, які прийшли на зміну зеленим стежкам та бездоріжжю.

Спочатку вплив людини на природу було незначним і не завдавало великої шкоди. Ситуація кардинально змінилася із розвитком науково-технічного прогресу. Вирубування лісів, розорювання степів під потреби сільського господарства, будівництво великої кількостіфабрик і заводів негативно позначилося на стані планети.

Мал. 3. Забруднення довкілля.

Взаємодія предметів природи та рукотворного світу

Об'єкти природи та рукотворного світу перебувають у постійній взаємодії один з одним. Природний світ має чудову якість - здатність розвиватися і відновлюватися. Це означає, що природа може прожити без втручання людини, а людина без природи - немає.

Людина постійно впливає на світ довкола себе, який найчастіше виявляється негативним. Осушуються болота, повертаються річки назад, будуються греблі – подібні «удосконалення» ніколи ні до чого хорошого не приводять, адже природа перебуває у дивовижній гармонії із собою.

Тільки бережливе ставленнядо навколишнього світу здатне зберегти всі його багатства, щоб наші нащадки могли ними скористатися повною мірою.

Що ми дізналися?

При вивченні теми «Природа та рукотворний світ» за програмою 2 класу навколишнього світу ми дізналися, у чому полягає різниця між природою та рукотворним світом. Ми з'ясували, що всі їхні об'єкти перебувають у тісній взаємодії, а також зрозуміли, наскільки важливо берегти природу.

Тест на тему

Оцінка доповіді

Середня оцінка: 4.1. Усього отримано оцінок: 201.

Конспект уроку технології.
Дата проведення___________.
Тема:
Рукотворний таприродний світ міста тасела.
Ціль:
Ознайомити з новим підручником, його особливостями, розкрити зміст понять «технологія», « умовні позначення», познайомитися з умовними позначеннями, дати уявлення про зв'язок людини з природою та предметним світом.

Тип уроку:Урок відкриття нового знання.

Заплановані результати

Предметні

Метапредметні

Особистісні

Навчаться спостерігати зв'язки людини з природою та предметним світом.

Пізнавальні: усвідомлювати пізнавальне завдання; здобувати нові знання: отримувати інформацію, подану у формі тексту та ілюстрацій у підручнику.

Комунікативні: формувати навички мовних дій: дотримуватись правил мовної поведінки; ділитися своїми роздумами, враженнями.

Регулятивні: розуміти зміст інструкції вчителя та приймати навчальне завдання; розуміти перспективи подальшої навчальної роботи.

Формування бажання виконувати навчальні дії, набувати нових знань; виявляти інтерес до змісту предмета технології; розвиток мотивів навчальної діяльності; формування особистісного сенсу вчення, дбайливого ставлення до навколишнього світу

Хід уроку:

    Організаційний момент.

    Вступне слово:

    - Хлопці, у вас на парті є ще один новий підручник.
    - Хто прочитає його назву?

Правильно, це підручник з технології.

Про що може розповісти обкладинка підручника? Дивлячись на ілюстрації, припустіть, чим ми будемо займатися на уроках технології.

- (після відповідей дітей) На уроках ми знайомитимемося з матеріалами та інструментами, дізнаємося про їх властивості, освоюватимемо найпростіші технологічні прийоми.

Цей підручник склали для вас Лутцева Олена Андріївна та Зуєва Тетяна Петрівна.
- Відкрийте 3 сторінку підручника. Послухайте звернення авторів підручника до школярів. ( Читання тексту «Дорогий друже!»

Колективна робота: знайомство з новим предметом, підручником та із системою умовних позначень (підручник, с. 4).

    Мотивація та цілепокладання.

Демонстрація предметів та предметних картинок.

Що ми бачимо довкола себе? ( Відповіді дітей).

Все, що ви назвали, можна розділити на 2 групи. Як ви вважаєте, на які?
(Припущення дітей)

Відповідь це питання ми знайдемо у назві теми уроку. Відкриємо підручник, прочитаємо назву теми, цільові настанови.

Прогнозування змісту розділу «Природна майстерня» (підручник, . 5).
- Хто зображений на с.5? (Це майстер-бобер).
-
Разом з ним ти дізнаєшся:

    Які матеріали використовує майстер у природній майстерні;

    Що можна зробити із цих матеріалів;

За допомогою яких інструментів майстер виготовляє вироби.

Фізкультхвилинка (Музична).

    Актуалізація знань та вмінь.

Робота із підручником на с.6-7.

Р огляд фотографій у підручнику, навчальний діалог.

- Що ви бачите на фотографії? ( Місто, телевежа, ліхтарі, машини, гори, будинки, дерева).
-Що відбито на наступній фотографії? ( Село, село, коні, будинки, електричні опори, стог сіна, трактор, ліс, дерева).


Постановка проблемної ситуації.
- Знайдіть на фотографіях все, що створено природою.
- Тепер перерахуйте те, що створено людиною.

(Дають відповіді та пояснюють свої припущення).

    Освоєння нового змісту та його застосування.

Слово вчителя:

Людина створює предмети, продукти, необхідних його існування. Всі навколишні речі зроблені з матеріалів та за допомогою інструментів. Все необхідне для свого життя люди виробляють, змінюючи та перетворюючи те, що дає їм природа, за допомогою певного способу дій – технології. Технології постійно розвиваються та вдосконалюються. Сучасна людина може зробити найрізноманітніші речі!

Фізкультхвилинка

Кінь мене в дорогу чекає

Б'є копитом біля воріт,

(Повороти тулуба вправо-ліворуч,
ноги на ширині плечей)

На вітрі грає гривою

Пишною, казково гарною.

(Нахили голови вправо-ліворуч)

Швидко на сідло схоплюсь.

(Присідання)

Не поїду – полечу.

Цок-цок-цок-цок.

(Почергове високе підняття колін
з одночасним цоканням мовою)

Там за далекою річкою

Помахаю я всім рукою.

5. Закріплення та узагальнення матеріалу.

    Гра «Рукотворне – природне» (Підручник с.7);
    (Дві команди називають об'єкти рукотворного та природного світу. Перемагає команда, яка зробила менше помилок).

    Дидактична гра "Світ природний - світ рукотворний".
    (
    Робота в групах: діти одержують конверти з предметними картинками. Завдання: знайди зайвий предмет, поясни його походження).

    Підбиття підсумків.

Які завдання на уроці були вам цікавими?

Які умовні позначення підручника (символи-помічники) ви запам'ятали?

Чому можна навчитися під час уроків технології?

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа

«Середня загальноосвітня татарсько-російська школа №80 із поглибленим вивченням окремих предметів» Вахитовського району міста Казані

Конспект уроку з навколишнього світу
у 2 класі

Природа та рукотворний світ

підготувала

вчитель початкових класів

Гайнулліна Альбіна Шавкатівна

Казань 2016

Природа та рукотворний світ

(конспект уроку з навколишнього світу у 2 класі)

Гайнулліна Альбіна Шавкатівна,

вчитель початкових класів

МБОУ «Середня загальноосвітня

татарсько-російська школа №80 з поглибленим

вивченням окремих предметів»

Вахітовського району міста Казані

Ціль:уточнити уявлення учнів про характерних особливостяхприроди та рукотворного світу.

Завдання

Освітні:систематизувати уявлення учнів про навколишній світ; розвивати вміння порівнювати об'єкти природи та предмети рукотворного світу та називати відмінні риси кожного з них, виділяти головні ознаки, формувати висновки;

Розвиваючі:розвивати пізнавальну активність та творчі здібності учнів; розвивати комунікативні навички у ході колективної та групової роботи з однокласниками; розвивати спостережливість, вміння критично оцінювати свою роботу та себе – здатність до рефлексії;

Виховні:формувати в учнів дбайливе ставлення до природи та об'єктів, створених іншими людьми; виховувати навчальну активність, акуратність, посидючість, старанність, допитливість та допитливість у процесі вчення.

Заплановані результати:

Предметні:Навчаться оцінювати власне ставлення до навколишнього світу; розрізняти об'єкти природи та предмети рукотворного світу. Отримають можливість навчитися усвідомлювати цінність природи та необхідність нести відповідальність за її збереження.

Метапредметні (УУД):

Регулятивні УУД: Розуміти та зберігати навчальне завдання; враховувати виділені учителем орієнтири дії у новому навчальному матеріалі у співпраці з учителем; адекватно приймати оцінку вчителя.

Пізнавальні УУД: Здійснювати пошук необхідної інформації для виконання навчальних завдань; будувати мовленнєвий вислів в усній формі.

Комунікативні УУД: Враховувати різні думки та прагнути до координації різних позицій у співпраці; будувати зрозумілі для партнера висловлювання; задавати питання; контролювати свої дії та дії партнера

Особистісні:прийняття та освоєння соціальної роліучня, розвиток мотивів навчальної діяльностіта формування особистісного сенсу вчення.

Хід уроку:

1) Організація класу

Вчитель: Наш з вами урок я хочу розпочати з вірша В.Кривошеєва «Доброго ранку».

Вигадано кимось
Просто та мудро
При зустрічі вітатись:

Добрий ранок!

Добрий ранок!
Сонцю та птахам.
Добрий ранок!
Усміхненим особам.
І кожен стає
Добрим, довірливим...
Нехай доброго ранку
Триває до вечора!

Привітання “Здрастуйте!”

Вчитель: Налаштуємося на роботу та посміхнемося один одному. Пропоную провести гру-вітання: поверніться обличчям до свого сусіда і приготуйте долоні. Стосовно почергово однойменних пальців рук свого сусіда, починаючи з великого, промовляємо вітання.

Учні по черзі стосуються однойменних пальців рук свого сусіда, починаючи з великих пальців, і кажуть:

- Бажаю (дотикаються великими пальцями);
- Успіху (вказівними);
- Великого (середніми);
– у всьому (безіменними);
– і скрізь (мізинцями);
- Вітаю! (Дотик всією долонею руки).

Дії повторюються учнями вдруге, але після “зустрічі” мізинців пальці рук переплітаються, і вимовляється фраза “Удачі тобі під час уроку”

2) Актуалізація раніше засвоєних знань та умінь (повторення)

Вчитель: Діти, подивіться на екран. Що ви бачите?

На екрані картини села та міста

Учні: На дошці дві картини

Вчитель: Що зображено на них?

Учні: На одній зображено місто, на іншій село.

Вчитель: Як ви вважаєте, чому я взяла саме ці картини?

Учні: На минулому уроці ми проходили ці теми

Вчитель: Ми перевіримо, як ви добре орієнтуєтесь у цій темі, на столі у вас 2 листочки – це тести. Чому їх 2 і вони різних кольорів?

Учні: Тому що на них 2 види завдань: одне складне, інше просте

Вчитель: Виберіть собі відповідне завдання і протягом двох хвилин виконайте

Діти виконують тест, обравши відповідний собі рівень складності Додаток 1.

3) Формування нових знань та умінь (постановка навчального завдання)

Вчитель: Молодці, тепер зберемо ці роботи та звернемо увагу на дошку.

На дошці предметів: Кінь, лист, річка, телевізор, стіл, стілець, морква, і т.д.

Ці предмети нам потрібно розділити на групи

(Якщо діти кажуть, що предмети, які бачать у селі та у місті, звернути увагу, що тепер і телевізор та стіл теж є у селах)

Учні: До співаної групи належить природа, а до другої те, що зробив людина своїми руками.

Вчитель: Те, що зробила людина, інакше називають – рукотворний світ

Хто назве тему нашого уроку?

Учні: Тема нашого уроку «Природа та рукотворний світ»

У нашому підручнику на с.14 над червоною лінією прочитайте завдання нашого уроку. Скажіть своїми словами чого ви навчитеся до кінця уроку

Діти читають про себе та роблять висновки.

Учні:

    Дізнаємось, що таке природа

    Навчимося розрізняти об'єкти природи та рукотворного світу

    Подумаємо, яким має бути наше ставлення до навколишнього світу

4) Відкриття нового знання

Вчитель: Назвіть у класі предмети, які оточують нас

Учні: Парта, дошка, квітка, люди.

Вчитель: Що з цього стосується рукотворного світу?

Учні: Парта, дошка

Як пояснити, що таке рукотворний світ?

Учні: Рукотворний світ – це те, що оточує нас, створене руками людини

Що в класі відноситься до природи?

Учні: Повітря, квіти, люди

Як ви розумієте слово природа?

Учні: Природа - це те, що нас оточує, не створене людиною

Вчитель: Перевіримо свої припущення. Прочитаємо у підручнику на с.15 про те, що таке природа та рукотворний світ.

Учні читають підручник на с.15

5) Первинне закріплення.

Вчитель: А ви зможете визначити, що зроблено руками людини, а що ні? Пограємо у гру «Четвертий зайвий». Перед вами картинки, на яких зображено чотири предмети, потрібно назвати зайвим і пояснити чому.

Діти визначають, який предмет у групі зайвий та обґрунтовують свою відповідь

Вчитель: Молодці, хлопці та дівчата. Тепер спробуємо з вами виконати роботу в робочому зошиті.

Робота парами

Вчитель: Відкриваємо с.14 робочого зошита « Навколишній світ». Читаємо завдання №1.

Учні: Завдання №1. Зеленим олівцем підкреслити об'єкти природи, а червоним – об'єкти рукотворного світу.

Вчитель: 1 варіант готує зелений олівець, 2 варіант червоний. Відзначають свою групу, потім міняємось зошитами.

Учні виконують роботу, потім слідує перевірка.

6) Фізмінка

Вчитель: Добре попрацювали, можна й відпочити.

Вчитель включає фізхвилинку «Танець друзів». Учні виконують рухи, які бачать на екрані

7) Самостійна роботаіз самоперевіркою за зразком. Самоаналіз та самоконтроль

Вчитель: Поки ми танцювали, до нас на сторінку прилетів папуга. Почитаємо в завданні №3 у робочому зошиті.

Учні: Завдання 3. Потрібно заповнити таблицю

Що чи хто?

Відноситься до природи

Створено людиною

Учні заповнюють таблицю, потім звіряють відповіді таблиці, яку бачать на екрані:

Що чи хто?

Відноситься до природи

Створено людиною

Лампочка

Брязкальце, посуд

Озеро, лід

Дзеркало, скло

Корабель, човен

Літак, вертоліт

8) Включення нового знання до системи знань і повторення.

Групова робота

Вчитель: Молодці! Впоралися із завданням. Тепер попрацюємо у групі. Перед вами 2 листи зелений лист і червоний лист. А також у конверті фотографії об'єктів природи та рукотворного світу. Ви повинні наклеїти їх за групами, потім висуваєте одну людину, яка має захистити вашу роботу.

Учні виконують роботу, потім виходить представник групи та оголошує рішення.

Вчитель: Молодці, хлопці та дівчата. Ви активно працюєте. Які красиві малюнкинаклеїли. Погодьтеся, навколишній світ гарний. Від кого залежить, буде він таким і далі чи ні?

Учні: Краса природи залежить від нас.

Вчитель: Розкажіть, використовуючи картинки, як ви будете берегти красу нашого світу?

Учні дають відповіді.

9) Рефлексія діяльності (підсумок уроку).

Вчитель: Наш урок добігає кінця, давайте згадаємо, які завдання ми хотіли виконати на нашому уроці.

Учні: Хотіли дізнатися, що таке природа

Вчитель: То що таке природа?

Учні: Природа це те, що оточує нас і не зроблено руками людини.

Учні: Хотіли навчитися розрізняти об'єкти природи та рукотворного світу

Вчитель: Навчилися? Наведіть приклади природи, рукотворного світу

Учні наводять приклади

Учні: хотіли подумати, яким має бути наше ставлення до навколишнього світу

Вчитель: Яким має бути ставлення до нашого світу?

Учні: Ми повинні берегти нашу природу, все, що оточує нас.

Вчитель: Приготуйте червоний олівець, зелений та синій. Подумайте, як ви самі вважаєте, ви всі завдання уроку виконали. Оцініть свою роботу на уроці. Якщо так, то підніміть червоний олівець, якщо не все, то зелений, а якщо жодну задачу ви не виконали і вам потрібна додаткова допомога вчителя, то жовтий.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: