Конспект уроку з самопізнання «Дорогою добра. Класний час "школа- мій другий дім" я група - «Учні Чудо-школи.»

"Наша школа - наш другий дім"

Цілі:

    Пожвавити в пам'яті цікаві моментишкільного життя.

    Допомогти усвідомити індивідуальні та колективні досягнення класної спільноти.

    Визначити роль школи та класу в житті випускників, внесок кожного з них у життєдіяльність та розвиток шкільного колективу.

    Хід

    Вчитель:Добрий день …………… Сьогодні ми проводимо нашу останню класну годину під назвою "Наша школа - наш другий дім". На цьому класному годиннику вирішили поговорити про нас, про те, чого ми досягли, як добре ми знаємо один одного, які спогади залишаться у вас про школу, і що вам дала школа.

    Шкільні роки летять швидко, і ми з вами вже опинилися на фінішній прямій. Попереду у нас лише два місяці навчання у школі та випускні іспити, позаду – ціле шкільне життя

    Давайте подивимося один на одного, посміхнемося один одному і почнемо нашу класну годину.

    Учень:

    Ким би в житті ви не стали,

    Аби тільки не втомилися

    Відкривати та дивуватися,

    Підкорювати, не підкорятися.

    Вірити диву, вірити людям

    І, звісно, ​​посміхатися!

    Вчитель:Давайте відкриємо наш сімейний альбом і перші сторінки нашого альбому – Візитна карткакласу.

    Йде показ слайдів – фото класу, класного керівника, староста, здобутки, відпочинок. Грає музика.

    Учень:

    Здавалося б, одне й те саме

    Котрий день, котрий рік,

    Але знову, як у дитинстві, нас турбує

    Наступного дня парафія.

    Будь-який урок, будь-яка зустріч

    Усі вклади на землі цінніші.

    Адже кожна шкільна мить відзначена

Неповторністю своєю.

Вчитель:

Шкільне життя - ніби драбинка знань. Ви піднімаєтеся все вище і вище - від однієї сходинки до іншої, важчої. Усі труднощі ми подолали разом. Навчалися наук, і вчилися дружити. Адже головне - щоб кожен із вас став хорошим, добрим людям.

А зараз я п риглашаємо вас у подорож нашою шкільною країною, в нашу рідну школу. Вона унікальна, вона має багату історію, в якій тісно переплелися. найцікавіші сторінкиісторії. Свою унікальність школа зберігає й досі. Звернемося до історії.

Головні досягнення школи

Наша школа є:

Переможцем конкурсу загальноосвітніх установ, які впроваджують інноваційні освітні програми- в 2007 році;

Учасником Національного реєстру «Ведучі навчальні закладиРосії – 2010»;

Переможцем в естафеті «Рівняння на Перемогу» завдяки шкільному музею «Слави»;

Переможцем у національному проекті «Освіта» – «Кращі школи Росії».

Наша школа – єдина в республіці школа, що має музей «Слави», який став Петром патріотичного виховання з краєзнавчо – пошуковим загоном «Патріот».

Щодня до нашої школи приходять вчителі та учні. У них одне спільне завдання – треба зробити так, щоб усі хлопчики та всі дівчатка стали справжніми людьми: розумними, освіченими, працьовитими, щасливими та корисними членами суспільства. Завдання це вони вирішують разом, але по-різному: одні навчають, інші навчаються.

Наша школа – наш другий будинок, тому що ми в ньому проводимо більшу частину часу, тут ми вчимося дружити, тут ми отримуємо знання. Ми хочемо, щоб наша школа стала світлою від бажання множити свої знання та вміння, теплою від доброго ставлення один до одного!

Учень: Є у кожного дитинства своя адреса.
З ним розлучившись, ми станемо дорослішими.
І тинятися наше дитинство залишиться
У стінах маленької школи своєї.

Учень: Поведе нас все далі дорога
Шкільних літ не повернути, не забути.
І хочемо ми сьогодні трохи
Про колишнє з вами разом засумувати.


Учень: 11 років тому ми прийшли до школи з широко розплющеними очима, чекаючи дива. Ми були подібні до чистих білих сторінок, на яких ви, наші батьки та вчителі, писали свій текст, створювали людину.

Учень:Наш шлях не був усипаний трояндами, бо там не залишалося місця. Це місце було зайняте: пошуками Печоріна та стражданнями Тетяни, синтаксисом та пунктуацією, біквадратними рівняннямита трикутниками імені Піфагора.

Учень: Таблицею Менделєєва і тим щасливим яблуком, що впало на голову Ньютону, що мислить. А також материками та океанами, битвами та битвами, кросами та забігами.

Учень:Нашим основним завданням усі ці роки було скуштувати від дерева пізнання. Ми скуштували, і в деяких з'явилося нетравлення шлунка.

Учень:Ми намагалися зруйнувати гранітну основу науки і в результаті спільними зусиллями прогризли в ньому величезну дірку. Звідки на нас постійно прозирало пасатами, тому у багатьох з нас хронічний нежить.

Учень:І незважаючи на все це, ми, як і раніше, такі ж бадьорі і веселі, як і 11 років тому. У ці 11 років вмістилося ціле життя.

Учень:Це життя було б нудним і безрадісним, якби нас не супроводжували наші батьки та вчителі – надійні товариші, відмінні порадники.

Учень:Які були керівною та спрямовуючою силою нашого дорослішання. Вони постаралися вкласти у нас свої душі без залишку.

Вчитель: Першим помічником у досягненні успіху на сьогоднішній день є вчитель у школі , який допомагає вам здобути знання в тій чи іншій галузі, готує вас до самостійного життя, дає поради у важку для вас хвилину.

Спілкуючись із першою вчителькою щодня, ви осягали, окрім шкільної програми, прості істини…

Що вранці дуже непогано було б вчасно приходити на урок.

Що писати слід не на парті і не на руках, а лише у зошиті.

Що старшим грубити не можна, а малюків захищати потрібно обов'язково.

І ще багато інших премудрості, які має знати освічена людина.

А хто у вас була ваша перша вчителька? Що ви можете про неї розповісти?

Учні: Розповідь про першу вчительку

Учень:Спочатку перша вчителька була для нас найголовнішою людиною у школі.

Учень: Інавіть у країні! Навіть головніше за президента!

Учень:Потім ми довідалися, що у школі є директор.

Учень:І від нього також дещо залежить.

Учень:Та не дещо, а практично – все!

Учень:Вікна, двері, парти...

Плакати, дошки, карти...

Лампочки електричні.
І обіди учнівські.
Учень:Методика викладання

І санітарний стан.

І навчання, і поведінка.

І наш гарний настрій –

Всі разом:Все залежить від директора!

Учень: Вгадайте, що було найстрашніше у школі?
Учень:Ну, звісно, ​​потрапити на килим до завуча!

Учень: Коли ми розбивали вікно або коли ми втікали з контрольної алгебри.
Учень:Або коли проводили несанкціоновані досліди з хімії.
Учень:Все це закінчувалося у кабінеті завуча!

Учень:Завуч створює погоду у школі, від неї залежить шкільний клімат!

Учень:І ми вдячні за те, що клімат у нашій школі був сприятливим для нас.

Учень:І що погода протягом 11 наших шкільних років була тепла та сонячна!

Вчитель:Ви дорослішали з кожним роком, ставали все розумнішими та розумнішими, тому зараз ми перевіримо які знання ви отримали за 11 років.

Загальна тема

    За що учня виганяють із класу? (За двері.)

    Без чого людині жити не можна? (Без імені.)

    Яка гілка не росте на дереві? (Залізнодорожна.)

    Чого не втомишся все життя робити? (Дихати.)

    «Школа – будинок рідний»

    Скільки вікон у коридорі на першому поверсі?

    Скільки фотографій розміщено на стенді "Наша гордість"?

    Скільки всього дверей у нашій школі?

    Який кабінет найбільший за площею?

    Скільки столів у кабінеті історії?

    З скількох сходинок сходи на другий поверх

    Чиї портрети прикрашають стіни кабінету хімії та біології?

    Скільки сходів біля сходів перед входом до школи?

    Наші вчителі

    1.Коли день народження вашої першої вчительки?

    2. Скільки років директору нашої школи?

    3.Назвіть ваших класних керівників?

    4. Якого кольору ока у вчителя математики?

    5. Яке хобі у вчителя фізики?

    6. У кого з вчителів, на вашу думку, найкрасивіший голос?

    Учень:Побажання вчителям від учнів

    Вчитель:Молодці! Можна сказати, що школа і справді вам стала рідною домівкою.

Крім першої вчительки, директора та завучів,у нашій школі є й іншіпедагоги, які дуже багато років та сил віддаливихованню підростаючого покоління, зокрема й вам.

Учень:Що можна взяти у наших вчителів у дорогу в доросле життя? Що найкраще у наших вчителів?

Візьмемо цілеспрямованість.

Строгість_____________________________________

Додамо розуму____________________________________

А ще доброти______________________________________

А ---------така вся, така. Її красу додамо.

Серйозність візьмемо у _________________________________

І гумор, гумор не забудьте. Його візьмемо у _____________________________

А легкість у _____________________________________________________

Підсиплемо туди перцю___________________________________________

І підтягнутість ___________________________________________________

А як же без уміння програмувати?

Це захопимо у_____________________________________________________

Рішучість _______________________________________додамо.

Ще легко підкинемо, від _______________________________________

Оригінальність _________________________________________________

Вміння говорити англійською від ____________________________________

І, нарешті, відповідальність від _____________________________________.

ну, начебто все.

Отже, наш клас тепер най-

унікальний

Інтелектуальний,

Дружній,

Добрий,

Працьовитий,

Скромний,

Веселий,

Організований,

Достойний всяких похвал,

Чудовий клас.

Вчитель:Протягом ваших 11 років, від народження і далі милими помічниками, котрі люблять вас були… батьки, які переживали за всі невдачі, раділи успіхом і зараз готові допомогти…

Шановні батьки! Я говорю вам своє вчительське "дякую" за ваших дітей. Вони вміють поводитися, вони виховані, а найголовніше, вони - добрі і відкриті. У цьому ваша заслуга. Я вам дуже вдячна, щоми завжди з вами були однодумцями. Напевно, тож і з вашими дітьми не було проблем. Дякую.

А тепер послухаймо одну притчу.

Посудина життя.

І ще запам'ятайте п'ять простих правил:
1. Звільніть своє серце від ненависті - вибачте всіх, на кого ви були ображені
2. Звільніть своє серце від хвилювань - більшість із них марні.
3. Ведіть просте життя та цінуйте те, що маєте.
4. Віддавайте більше.
5. Чекайте менше.

У мене в руках ви бачите конверт, на якому написані слова "Мої мрії - мої надії" 2016-2021 р. напишіть свої мрії і вкладіть у цей конверт. Зустрінемось за п'ять років і побачимо, що ж у вас склалося в житті.

Я бажаю вам добра, бажаю, щоб ви обрали свій шлях у житті, щоб ваше життя приносило людям радість. Проживіть її чесно та з гідністю. І ще ніколи не забувайте школу, яка об'єднала вас.

Сумні хвилини розставання,
Але ми зараз не плакатимемо.
Все позаду: хвилювання, очікування,
І хочеться сказати на згадку:
«Весь шлях – той, що пройшли ми разом,
Ідучи сходами крутими,
Запам'ятаю я надовго, чесно!
На Вік ви стали мені рідними.
Всі роки вами насолоджувалася,
Вам душу всю я віддавала,
Як мати - дітьми, я милувалася,
До вас ніжні почуття відчувала.
Дякую вам за вашу чесність,
За вашу щирість. Терпіння.
За ті очі, що на мене дивилися,
Все розуміючи, без сумніву.
У кожного з вас своя дорога,
Який би шлях ви не вибрали свій.
Я чекаю на вас усіх біля шкільного порога
З відкритою, чистою душею».

Учні: Дорогі наші вчителі!

Наш шлях по життю тільки-но розпочато,
Спасибі Вам – він розпочато так, як потрібно.
Бажаємо Вам здоров'я та удачі,
Учнів – добрих і слухняних!

Дякую вам, вчителі рідні,
За доброту та за терпіння,
За те, що забувши спокій,
Віддали душу, без сумніву,

1) розвиток уяви, фантазії, творчості, образності мислення учнів;
2) формування в учнів ставлення до різноманітності природи Землі;
3) закріплення навичок колективної праці;
4) виховання правильного розуміння екологічних проблем, дбайливого відношеннядо природи;
5) прищеплення інтересу до навчання, любові до школи;
6) показати учням, як із елементів складається єдине ціле.

Обладнання: лего-конструктор.

1. Оголошення теми та цілей класної години.

Хлопці, сьогодні ми проводимо класну годину у вигляді конкурсу. Під час конкурсів завжди бувають переможці. У нашому конкурсі переможцями можуть стати всі учасники, якщо ви поєднаєте свої старання та зумієте побудувати школу майбутнього.

2. Вступна бесіда.

Наша школа – наш другий будинок, тому що ми в ньому проводимо більшу частину часу, тут ми вчимося дружити, тут ми отримуємо знання. Ми хочемо, щоб наша школа стала осередком екологічної освіти. Зараз наша мета – представити проект нашої школи у майбутньому, де буде незвичайна лабораторія з вивчення та дослідження флори та фауни нашої планети.

Ми всі – єдина команда. Назва команди: "Мур-мяу", що означає: "Ми - умілі хлопці, ми - ясні уми".

Вчитель:– Ви були заздалегідь ознайомлені з темою та завданнями класної години, і кожна група отримала завдання. А тепер, об'єднавшись, ми збудуємо разом школу майбутнього.

Команда була розділена на три групи: "Океанарій", "Плоскогір'я" та "Високогір'я".

3. Подання груп.

"Океанарій":

- Меньше слів більше діла,
Щоб у руках все кипіло.
Пам'ятай - поруч команда,
Не бійся завдань.
Разом можна збудувати
Багато Лего-будівель.
Головне, щоби кожному було цікаво.
Важливо, щоби труднощі подолали разом.

"Плоскогір'я":

– Ми хочемо радісно жити,
Ми хочемо разом грати,
Ми хочемо міцно дружити,
Ми хочемо вчитися на 4 та 5!
Ми вміємо завдання вирішувати,
Ми вміємо без помилок писати,
Ми можемо на допомогу прийти
І сили докладемо, щоб знайти щастя.
Ми любимо працювати на благо людей,
Ми любимо слухати, як співає соловей,
Ми любимо читати і в комп'ютер грати,
Ми любимо у конкурсах перемагати!

"Високогір'я": (Звучить фонограма "Шкільний вальс", муз. І. Дунаєвського)

- Навколо новобудови, а нам - 50!
У школі навчалися сотні хлопців та дівчат.
Кожен із них вдячний за це долі.
За те, що навчений, вихований був тут,
Сміливо по життю крокують вони,
Працею та творчістю наповнюють дні.
А ми займаємося Логомирами,
А ми своє майбутнє вигадуємо,

У цьому помічниця.
А ми займаємося Логомирами,
А ми своє майбутнє вигадуємо,
А ми фантазуємо – і Легогра
Нам потрібна!

Вчитель:– Кожна група має побудувати свій поверх та розповісти про свою лабораторію.

4. Робота з Лего-конструктором.

Групи збирають із Лего-конструктора свою "лабораторію", а потім вибудовують три поверхи: "океанарій", "плоскогір'я" та "високогір'я".

5. Подання свого проекту кожною групою.

Вчитель:– Ви збудували чудову будівлю.

Розкажіть, чим займаються тут учні.

1-я група (“океанарій”).

Запрошуємо всіх пройти до нашого шкільного океанарію. Назустріч нам випливає дельфін Фліппер – він наш помічник, а сьогодні він черговий океанарієм. Підійдемо до переговорного пристрою. Дешифратор допоможе нам зрозуміти мову дельфіна.

Привіт, Фліппер! Як тобі живеться у шкільному океанарії?

Чудово!

Ти звик виконувати наші доручення?

Мені це дуже подобається.

Чим ти зараз займаєшся?

Я зібрав для вас колекцію морських раковин та молюсків, адже у вас завтра

А яка ситуація зараз на глибині?

Все нормально. Флора та фауна океанарію перебувають у природних умовах.

Де зараз твій друг Лідінг?

Він поплив до коралових рифів. Він має “маячок” і ви можете вийти з ним на зв'язок.

Вмикаємо екран монітора. Давайте подивимося, яке завдання виконує дельфін Лідінг. Ось ми бачимо тіло дельфіна, що обтікає, а на його плавнику - термометр. Отже, Лідинг проводить замір температури води у районі коралових рифів.

2-я група (“плоскогір'я”).

Давайте перейдемо на плоскогір'я. Завтра у хлопців 4-х класів по навколишньому світу буде тема "Лісова зона".

Спостерігаємо за вовком. Зверніть увагу на його серйозний вигляд, на те, наскільки повільно і важливо він йде. Мабуть, він обмірковує якесь завдання.

Увімкнемо переговорний пристрій.

Акела, вітаємо тебе! Ти не знаєш, хто сьогодні черговий за “Червоною книгою”? Ми хотіли дізнатися, чи в лісі немає винищення рідкісних рослин?

Щойно повз мене пролетіла розлючена бджола. Напевно, десь зірвано медоносні рослини.

Акела, а ти що зараз робиш?

Я, як санітар лісу, обстежую свою ділянку – чи немає забрудненості.

Ну і як?

Все в порядку! Моя ділянка екологічно чиста.

Дякую тобі, Акєло. До зустрічі!

3-тя група (“високогір'я”).

А тепер давайте піднімемося в гори. Включаємо установку іонізації повітря і таким чином ми опинилися високо в горах, на висоті 1000 метрів над рівнем моря. Над нами ширяє обережний і величний орел. Він знижується, і ми бачимо його потужні крила і чуємо його гортанний клекот. Що він хоче сказати? Включаємо переговорний пристрій.

Орел-зоряне око, які прогнози на найближчий час?

Хлопці, будьте обережні! Починається танення снігів та можливі лавини.

Дякую за попередження, Орел-зорке око.

Вчитель:- Молодці, хлопці! Ви зуміли зробити чудовий проект школи майбутнього.

6. Підсумок.

Так, наша школа – це наш другий будинок, тому що найголовніше – тут ми вчимося зберігати і будувати наш спільний великий будинок, в якому всім нам належить жити у 21 столітті. І допомагає нам у цьому Лего.

Наприкінці звучить пісня У. Дубравина “Великий будинок побудувала природа”.

Тема: Школа – наш другий будинок. Права та обов'язки школяра

Ціль: 1. Дати цілісне сприйняття поняття «школа» та всього,

що з нею пов'язано.

2. Розглянути правила поведінки учнів у шкільництві.

3. Виявити основні правничий та обов'язки школярів.

4. Виховувати повагу до прав інших;

Хід заняття:

Слухайте загадку, про що в ній йдеться?

Коштує будинок,

Хто до нього увійде –

Той розум набуде.

Що це?

Школа

Тема уроку – «Школа – мій другий дім».

Як ви вважаєте, чому школу називають другим домом?

Гра «Асоціація»

Клас поділяється на дві команди. Учасники по черзі підбігають до вчителя та називають асоціацію зі словом школа. Команда, яка назвала останню асоціацію, стає переможцем гри.

Вчитель:- Хлопці, а чи знаєте ви правила, які існують у школі?

Згадаймо основні правила поведінки в школі?

Правила поведінки в школі:

1. Коли входиш до класу, привітайся з учителем та товаришами.

2. Якщо запізнився на урок, вибачся та попроси дозволу пройти на місце.

3. На уроці слухай уважно, відповідай, виконуй усі завдання.

4. Не відволікай сусідів своїми розмовами.

5. У їдальні потрібно поводитися тихо, не стрибай, дотримуватись правил етикету за їжею.

6. На змінах не штовхай товаришів, не бійся.

Сюжетно – рольова гра

Клас поділяється на невеликі групи. Кожній групі подається завдання. Через п'ять хвилин кожна група по черзі виходить до дошки, програє ситуацію та доводить свою точку зору.

Ситуація №1. Хлопчик і дівчинка запізнилися на урок, привітали вчителі та пішли на свої місця.

Ситуація №2. Вчитель викликав учня до дошки. Він галасливо встав, перевалку пішов до дошки, зачіпаючи дорогою зошити та підручники.

Ситуація №3. Дві вчительки розмовляють. Мимо проходить учень і каже: «Здрастуйте, Марино Петрівно».

Ситуація №4. Дівчинці знадобилася на уроці лінійка. Вона голосно спитала подругу, чи є в неї лінійка, а потім встала, пішла, взяла лінійку і потім сіла на місце.

Ситуація №5 Учитель пояснює тему уроку, в цей момент учень піднімає руку і ставить запитання.

Ситуація №6 Дві вчительки розмовляють під час зміни. До них підходить учениця і скаржиться, що її ображають однокласники.

Послухайте вірш А. Барто «Муха».

Алеша радий: прийшла весна,

У саду тепло та сухо,

І у класі біля вікна

Гудить сьогодні муха.

Він став за мухою спостерігати:

У вікно вона влетіла,

Вона то сяде на зошит,

То на шматочок крейди.

Вона під стелею

Літає у яскравому світлі,

А вниз спускається пішки

По стінній газеті.

По клейонці поповзла,

Забралася на рахунки,

У неї свої справи

І свої турботи.

Помчала муха без нічого,

А він тепер не в дусі -

Зауваження у щоденнику

Через цю муху!

А хіба Льоша винен?

Муха винна!

Вона тепер помчала до саду,

Понеслася кудись...

Коли вину свою визнати

Бракує духу,

Можна муху звинувачувати:

«Вина Муха!»

Про що це вірш?

Що ви можете сказати про поведінку Леші?

Чи справедливо вчитель поставив Леше зауваження у щоденнику?

Загадки

На столі вчителя – «чарівна» скринька зі «шкільними» загадками. Діти по черзі підходять до вчительського столу, дістають із скриньки загадку та відповідають на запитання.

1. Коштує будинок,

Хто до нього увійде –

Той розум набуде.

Школа

2. По чорному білому

Пишуть раз у раз.

Протруть ганчіркою -

Чиста сторінка.

Шкільна дошка

3. Білий камінчик розтанув,

На дошці сліди залишив.

Крейда

4. Стоїть чудова лава,

На ній посідали ти та я.

Лава веде обох нас

З року в рік, з класу до класу.

Парта

5. То я в клітку, то в лінійку.

Написати на мене зумій!

Можеш і намалювати,

Що я таке?

Зошит

6. У зошиті я буваю

Коса та пряма.

В іншому своєму значенні

Я планка для креслення.

І, нарешті, часом

У шеренгу всіх збудую.

Лінійка

7. У цій вузенькій коробці

Ти знайдеш олівці,

Ручки, пір'я, скріпки, кнопки,

Що завгодно для душі.

Пенал

7. Відгадай, що за річ:

Гострий дзьобик, а не птах,

Цим дзьобиком вона

Сіє – сіє насіння.

Не на полі, не на грядці –

На аркушах твого зошита.

Ручка

Творче завдання «Новий розклад»

Одного разу в одну школу було призначено новий директор, який вирішив переробити все у школі. І він почав все переробляти з назв шкільних уроків – старі назви йому дуже набридли. Так у шкільному розкладі з'явилися «фарбомазюкання», «буквоскладання»…

Допоможіть веселому директору і придумайте не менше трьох назв для уроків, таких як математика, музика, фізкультура, праця, російська мова.

Фізкульхвилинка

Психотренінг

Усі стоять у колі. Дивлячись сусідові в очі, треба сказати: «Я поважаю твоє право на безпеку і тебе не битиму». Співрозмовник киває головою, дякує і каже своєму сусідові (гра йде по колу): «Я поважаю твоє право на навчання і не відволікатиму тебе на уроці...»

Вправа "Збери прислів'я"

Завдання: Зібрати прислів'я з окремих слів.

1. У книзі шукають не літери, а думки.

2. Знання - не водиця - в рот саме не буде литися.

3. Золото видобувають із землі, а знання – із книг.

4. Червоний птах пір'ям, а людина – вченням.

6. Світ освітлюється сонцем, а людина – знанням.

7. Не соромно не знати, соромно не вчитися.

8. Вчення – світло, а неучення – темрява.

9. Читання – найкраще вчення.

10. Від навчання людина зі шляху не збивається.

Вчитель – Що таке право? (Правила, за якими живуть люди.)

Які права ви маєте? (На життя, на сім'ю, на навчання.)

Все починається із права на життя. Це – перший крок на шляху до майбутнього. Але таке право було не завжди. У Стародавній Спарті дитину, яка народилася слабкою, скидали зі скелі в прірву. У Парижі за старих часів дітей, які були в тягар батькам, віддавали жебракам.

Обговорення ситуації

Згадаймо казку Г.Х. Андерсена «Гидке каченя». Чи всі мешканці пташиного двору мали однакові права?

Чому ображали маленьке каченя? (Він був зовсім не схожий на інших.)

Чи мають право люди ставитися так до людини, яка не схожа на них кольором шкіри, зовнішнім виглядом, костюмом, говорить іншою мовою?

Чому гірко плакав Зайчик у казці «Лисиця та Заєць»?

Запитання

Чому не можна товаришам давати прізвисько, прізвисько?

Чому не можна вирушати в поїздку з незнайомими людьми?

Чому не можна грати на горищах, у підвалах?

Що ти робитимеш, якщо хтось підійде до вхідних дверей і попросить тебе впустити його, щоб зателефонувати?

Як ти діятимеш, якщо ти й батьки втратили один одного?

Хто захищає ваші права? (Держава.)

Як ви можете захищати свої права у спілкуванні з однолітками? (Бути дружними.)

Які права ти вважаєш головними для людини?

Ще один обов'язок школяра - берегти свої речі та навчальні приналежності.

Закінчи пропозицію

Учні доповнюють закінчення пропозицій:

У школі я повинен...

У школі я маю право...

Вдома я повинен...

Вдома я маю право...

На вулиці я повинен...

На вулиці я маю право...

Як розумієте вираз «право на помилку»? (Висловлювання дітей.)

Подумайте, чи існують люди, які не роблять помилок? Які помилки робите ви самі? (Відповіді дітей.)

Як розумієте вираз «на помилках вчаться»?

Висновок

Робити помилки – це нормально. На помилках ми вчимося. Головне – навчитися не повторювати свої помилки надалі.

Розмова про домашні обов'язки

Кожен член сім'ї повинен мати постійні трудові обов'язки, які виконуються для всієї сім'ї. Згадайте та розкажіть, яку роботу по дому виконують ваші близькі: мама, тато, бабуся, дідусь, брат і т. д. (Вислуховуються відповіді дітей.)

А у кого з вас є свої домівки? Що ви робите?

(Діти перераховують ті обов'язки, які вони виконують по Дому.)

Підвести підсумок.

Зразкові обов'язки

Догляд за квартирою. Один із домашніх обов'язків усіх членів сім'ї - створювати затишок у квартирі. Затишна, чиста, прибрана квартира приносить задоволення, її вигляд підвищує настрій, працездатність, продовжує життя.

Можна допомогти батькам вимити підлогу, протерти пил.

Якщо посмітили, зберіть сміття, помітите підлогу.

Дотримуйтесь порядку у своїй кімнаті.

Правила, пов'язані з приготуванням та прийомом їжі

Вмійте накривати на стіл, правильно сидіти за столом, користуватися столовим приладом, культурно їсти.

Вимийте посуд.

Вмійте приготувати їжу (нескладні страви: салат, яєчню, чай та інші).

Правила, пов'язані із самообслуговуванням

Волосся підстригайте, зачісуйте або заплітайте в коси.

Перевіряйте, чи ваш костюм або плаття, чи чисті черевики. Подивіться, чи всі гудзики на місці, якщо потрібно, пришийте гудзик.

Прийшовши зі школи або прогулянки, повісьте костюм на плічка, видаліть щіткою пил з черевиків або вимийте їх. Якщо черевики мокрі, просушіть. Змащуйте просушене взуття спеціальним кремом.

Вмійте випрати носову хустку, шкарпетки.

Вмійте заштопати невеликі отвори в одязі, пришити гудзики.

Застилайте ліжко, прибирайте свою кімнату і провітрюйте перед сном і після сну, перед приготуванням домашніх завдань.

Утримуйте в порядку своє робоче місцевдома. Після занять та гри покладіть книги, іграшки на свої місця, все необхідне для уроків покладіть у ранець.

Висновок . Хто навчився багато робити сам, ніколи не буде тягарем іншим, не почуватиметься безпорадним. Треба освоїти всі види самообслуговуючої та домашньої праці під час навчання у школі, щоб уміти повністю обслуговувати себе.

Підбиття підсумків

Які права мають учні?

Які є обов'язки?

Які домашні обов'язки ви можете взяти на себе?

Вчитель:Школа – ваш другий будинок. У ній ви проводите більшу половину дня. Школа не тільки дає вам цінні знання, а й вчить будувати свої стосунки з людьми, шанобливо ставитися до дорослих, спілкуватися з товаришами, завойовувати друзів. І від того, як ви виявите себе в школі, багато в чому залежить ваше подальше життя.

Урок з самопізнання
2 клас

Тема: «Школа – наш спільний будинок»
Ціль: узагальнити уявлення учнів про школу, про цінність шкільної дружби.
Завдання:
розкрити значення понять «шкільний дім»;
розвивати прагнення отримання знань, бути допитливим, більше пізнавати;
виховувати дбайливе та поважне ставлення до школи, поважне ставлення до вчителів, до однокласників.
Ресурси: музика «Мрії» Р.Шумана, фонограма пісні «Чунга-чанга», «Маленька країна», аудіозапис пісні «Чому навчають у школі, картинки із зображенням шкільного приладдя.

Коло радості
Доброго ранку, хлопці. Я рада зустрічі з вами на нашому улюбленому уроці «Самопознання». Для початку уроку пропоную пройти на килим Дружби. Візьмемося за руки та утворимо коло Добра. Хлопці, сьогодні на урок я прийшла з веселим настроєм, бо чекала на зустріч з вами після довгого розставання. І схоже воно на яскраву квітку.

А з яким настроєм ви прийшли на урок? Вітаємо один одного, погравши у гру «Людина – людині». Притулитеся, один до одного долоньками, - шкарпетками, - обіймаємось і утворюємо наше коло Добра. Подаруйте посмішку один одному.
-Добридень!
І співають задерикувато птахи.
Добридень!
Усміхаються озера.
Добридень!
З висоти кивають гори.
Добридень!
І у твоє віконце вітер
Постукався на світанку -
Прокидайся, піднімайся,
Добридень!

Наодинці з собою
Вчитель пропонує дітям сісти на килим, заплющити очі і уявити під музику, як від сонечка відокремився маленький сонячний промінець, такий же маленький і пустотливий, як вони. Він спускається з небес і лоскоче щічки дітей, цілує очі і стрибає на голову, плутається у волоссі, а потім спускається вниз. Він легкий-легкий, як пушинка.
Вчитель пропонує взяти його в руки і уявити, як легкий вітерець підхоплює їх і несе вгору! Вони піднімаються все вище та вище над будинками та деревами. Люди дивляться на них та посміхаються. Потім усім пропонується, не поспішаючи повернутися до свого класу і розплющити очі.
- Хтось зміг політати. Як ви почувалися?
- Сядьте зручніше, можете знову заплющити очі.
- Тиша і спокій на землі... Нерухоме повітря. Тільки на небі повільно рухаються хмари... Але ось небо осяяло ніжно-рожеве світло. Це сонечко прокинулося і висвітлило своїм промінням землю... Ви опинилися в усьому улюбленому будинку. Вам добре та приємно. Зробіть глибокий вдих… Розплющте очі…
- А хочете дізнатися, що це за будинок, де ви опинилися?
У цьому закладі
Усі перебували.
Двоєчники, генії
Позначки отримували.
Вчилися тут артисти,
Співаки, артилеристи.
Сюди ходжу і я,
І ви, мої друзі.
- Що то за будинок? (Школа)
- Так, це наша школа. Сьогодні я пропоную поговорити про нашу школу.
- Хлопці, а з чим можна порівняти школу?
- З ваших слів я зробила висновок, що школу справді можна назвати нашою спільною домівкою, т.к. тут ми проводимо значну частину нашого часу. Тут ми живемо особливим шкільним життям.
- Отже, тема нашого уроку «Школа – наш спільний дім»
- Яку роль грає школа у нашому житті?
– Які якості виховує школа у кожного з вас?
- Багато з цих якостей ви пізнаєте під час уроків Самопізнання. Назвіть їх.
- З ким ви спілкуєтеся у школі?

Діти, пропоную вам продовжити пропозицію:
У школі ми дізнаємось…

Гра «Острівці знань»
- Граючи, ми перевіримо, які знання ви вже набули до даному моменту.
На підлозі кресляться три кола. Звучить мелодія пісні «Чому навчають у школі». Учні вільно рухаються кімнатою. Як тільки музика перестає звучати, дітям потрібно зайняти місце в одному із трьох кіл – «острівців». Потім дітям пропонуються завдання.
Перше завдання: розмістити у алфавітному порядкукартинки із зображенням шкільного приладдя.
Друге завдання: перерахувати назви тварин казахською мовою.
Третє завдання: перерахувати слова на тему «Школа» англійською.

Бесіда
- Що цікавого ви дізнаєтесь у школі?
- Чого ви навчилися у школі?
- Які почуття у вас виникають за слова «школа»?

Творча діяльність. Проект «Диво-школа».
- Наша чудова рідна школа, особлива, не схожа на жодну іншу. Школа заповнена світлом і теплом. Давайте подумки пройдемося коридорами нашої школи, заглянемо в кожен клас.
- А що вам особливо подобається у нашій школі?
- А хотілося б вам щось змінити тут?
– Я пропоную вам виконати творчий проект «Диво-школа».
Клас поділяється на 3 групи. Кожна група отримує завдання.
1-я група
Завдання: скласти режим роботи школи.
- Які навчальні предмети вивчатимуть школу?
- Скільки хвилин триватиме один урок?
- Скільки має бути уроків на день?
- Скільки триватимуть зміни, і як вони проходитимуть?
- П'ятиденка чи шестиденка буде у школі?
- Які мають ставити оцінки вчителя?
- Чи збережуться канікули як у нашій звичайній школі? Скільки днів вони триватимуть?

2-я група
Завдання:
- Якою буде шкільна форма в учнів?
- Скільки разів на тиждень проводитиметься урок з фізичної культури?
- Чи потрібна в нашій школі їдальня? Що смачного ви пропонуєте у ній готувати кухарям?
- Якими мають бути вчителі у школі?
- Що нового ви б хотіли мати у школі для учнів?

3-я група
Завдання: намалюйте малюнок «Диво-школа». Як виглядатиме школа?

Гра «Чарівний мішечок»
Вчитель пропонує дітям гру «Чарівний мішечок». У невеликий мішечок складаються картки зі словами-назвами шкільних предметів: математика, російська мова, літературне читання, музика, пізнання світу, самопізнання, фізична культура, казахську мову, англійська мова, Образотворче мистецтво, трудове навчання. Діти по черзі виймають із мішечка картки зі словами та розповідають, для чого потрібен той чи інший предмет.

Розмірковуємо над ситуацією
Вчитель пропонує поміркувати над ситуацією. (Діти поділяються на групи та розігрують зазначену ситуацію).
1. Друзі звуть товариша надвір, але мама просить, щоб він допоміг їй по дому.
2. Хлопці вирішили піти пограти на території будівництва, але …
3. У недільний ранок батьки просять сина вигуляти собаку, але йому хочеться ще поспати.
4. Сестрі потрібно готуватися до самостійної роботиа брат кличе її подивитися цікавий фільм.
- Як ви думаєте, чи важко робити те, чого не хочеться робити?

Коло «Від серця до серця»
- Наша школа – великий, красивий, світлий будинок. Тут ви пізнаєте багато нового, цікавого, самі стаєте кращими і добрішими, допитливішими. Завжди поряд з вами вчителі, ваші друзі, однокласники. Разом – ми одна велика, дружна родина. Школа – це будинок, де завжди на вас чекають. Закінчимо наш урок фразою: «Я бажаю своїй школі…»

Звучить фонограма пісні "Чунга-чанга". Діти разом із учителем співають пісню «Диво-школа».

Як ми дружно, весело живемо,
Вчимо ноти, пісеньки співаємо.
Школа, школа - наш рідний дім,
І без школи ми не проживемо.
Наша школа - це диво,
У ній так весело всім людям,
У ній так здорово всім людям,
Нехай буде так!
Знає точно кожен учень,
Що без школи світ тьмяніє вмить.
Любить школу наших дітлахів.
Школа, школа - найкраща пора!

Звучить мелодія пісні «Маленька країна» та діти виконують другу пісню.
За стадіоном, за будинками
Школа така є.
Там діти з розумними очима,
Грамот – не перерахувати.
Там школа чистотою іскриться,
Там і бактерій немає.
Кожному наша школа сниться,
Кожному дарує світло.
Приспів:
Маленька країна,
Розумна країна,
Багато і знань, і умінь
Дарує нам усім вона.

Предмет «Самопознання» клас 2 № 7 Дата__________

Тема: Школа – наш спільний будинок

Цінність: праведна поведінка Якості: повага до всіх

Ціль: - показати важливість цінностікохання як основного принципу взаємодії людини. Завдання:-Сприяти усвідомленню дітьми цінності знань; - розвиватипрагнення набуття знань; - виховувативідповідальне ставлення до навчання, впевненість у собі, своїх здібностях.

Хід уроку:

1.Орг.момент.2. Позитивний настрій "Подорож на дно моря."

Читання тексту за тихою та спокійною музикою.

Заплющте очі і зробіть кілька глибоких вдихів, розслабте тіло. За кілька секунд ми вирушаємо у подорож на дно моря.

Уявіть, що ви йдете вздовж берега моря. Прислухайтеся до сплеску хвиль та крику чайок. Відчуйте пісок під босими ногами. На відстані ви бачите чорну цятку: коли вона наближається, ви розумієте, що це дельфін. Він приплив, щоб взяти вас із собою у підводну подорож. Повільно заберіться до нього на спину, тримайтеся міцно і вирушайте в дорогу. Як чудово плисти під водою. Подивіться навколо: скільки тут яскравих, красивих рибок, скільки химерних водоростей погойдується довкола. А тепер подивіться туди… цей величезний восьминіг. До чого кумедний і дивовижний світпід водою. Чи ви помітили, яка тут глибока, повна тиша? Побудьте в цьому стані спокою .(Пауза)А зараз приготуйтеся у зворотний шлях нагору, у наш світ. Подивіться навкруги, розгляньте ще раз усі дивовижні кольори, прислухайтеся до тиші. Дельфін вирушає у зворотний шлях. Ви досягаєте поверхні води та наближаєтеся до берега. Спустіться з дельфіна, погладьте його і подякуйте за те, що він узяв вас із собою в таку цікаву подорож. Поверніться до класу, на своє місце. Через кілька секунд ви розплющите очі, але збережете в собі відчуття спокою та тиші. Аналіз стану:Які почуття ви зазнали, опускаючись на морське дно?Що цікавого та незвичайного побачили?Чи вдалося відчути тишу та спокій?
Намалюйте те, що побачили після позитивного настрою.

5. Творча діяльність, групова робота. Гра-розминка:

Дітям пропонується встати. негативно головами, тупотять ногами і вимовляють: Це не я і не мої друзі! * Хто сьогодні в нашому класіБлиск навів і красу? Хто завжди за дружбу, ласку,Чесність, вірність, доброту?Хто в похід завжди крокуєВесело та дружно?Хто в біді завжди допоможе,Якщо буде потрібно?Хто сьогодні на уроціБолтав як сорока?Хто позіхав, відповіді не знавЧекав, щоб хтось підказав?Хто завжди готовий до відповіді?Вивчив урок на п'ять?Чистота в його зошит,Все завжди в нього гаразд!Хто за косу смикнув Дану? Хто образив друга Ваню? Хто дражнив учора собаку?Хто затіяв з Жаном бійку? А кому з вас я сміливо доручу будь-яку справу?

6.Груповий спів.Чому навчають у школіСлова М. Пляцковського

Літери різні писати
Тонким пір'їнком у зошит

Віднімати та множити,
Малюків не ображати
Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі.
До чотирьох додати два,
За складами читати слова
Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі.
Знаходити Схід та Південь,
Малювати квадрат та коло
Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі.
І не плутати ніколи
Острови та міста
Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі.
Про дієслово і про тиру
І про дощ на подвір'ї
Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі.
Міцно-міцно дружити,
З дитинства дружбою дорожити
Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі.
Книжки добрі любити
І вихованими бути
Навчають у школі, навчають у школі, навчають у школі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: