Повідомлення щодо навколишнього світу на тему: «Природні зони Росії». Що таке навколишній світ? Окр світ теми

Мета уроку:

  • познайомити учнів із різноманітністю природи та її класифікацією;
  • розглянути взаємозв'язки у природі та значення природи для людини;
  • виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання:

  • схеми – опори, картки;
  • підручник, робочий зошит, (об'єкти живої та неживої природи).

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Повідомлення теми та цілей уроку. Вчитель читає вірш.

Є просто храм,
Є храм науки.
А ще є природи храм –
З лісами, що тягнуть руки
Назустріч сонцю та вітрам.
Він святий у будь-яке час доби,
Відкритий для нас у спеку та стинь,
Заходь сюди, будь серцем трошки,
Не опогани її святинь.

Вчитель. Хлопці, яка головна думка цих рядків? Як ви думаєте, про що сьогодні йтиметься на уроці? ( Про природу.)

Вчитель.Правильно, тема нашого уроку “Природа”. Сьогодні ми познайомимося з різноманітністю природи та її класифікацією. Розглянемо взаємозв'язку в природі та її значення у житті людини.

ІІ. Робота на тему “Різноманітність природи та її класифікація”.

Вчитель. Що таке природа? ( Все, що оточує нас і не зроблено руками людини.)

На екрані висвічуються картинки: машина, річка, дощ, сонце, лисиця, троянда, береза, будинок, книга, телевізор.

Вчитель.Подумайте, що з побаченого можна зарахувати до природи, а що створено руками людини? ( Забираються рукотворні об'єкти.)

– Прочитайте назву об'єктів природи, що залишилися ( дощ, квіти, лисиці і т.д.).

– На які дві групи їх можна поділити? ( На об'єкти живої та неживої природи.)

– Заповніть картки, записавши назви даних об'єктів у потрібну групу, придумайте та запишіть ще по три приклади.

Жива природа Нежива природа

Вчитель. Хлопці, чим живі істоти відрізняються від предметів неживої природи? ( Живі істоти чи організми живуть, дихають, харчуються, ростуть, розвиваються, приносять потомства, вмирають.)

Вчитель. Є особлива наука, яка вивчає живу природуі називається вона – біологія. Це слово походить від двох грецьких слів “біос” – життя “лотос” – наука.

У природі все живе вчені біологирозділили на чарівні царства.

Висвітлюється таблиця.

Царства.

Рослин Тварин Грибів ?

Придумайте та назвіть об'єкти цих царств. ( Відповіді дітей.)

Але це ще не все. Як ви вважаєте, яке царство може ще існувати? ( Вислуховуються відповіді дітей.)

Вчитель.Крихітні організми існують скрізь і всюди. Величезна кількість їх може бути в їжі, у повітрі, на предметах. Це бактерії. Їх можна розглянути лише за допомогою мікроскопа – збільшувального приладу, з яким ви працюватимете в 5-му класі.

ІІІ. Закріплення.

З метою закріплення матеріалу хлопці виконують завдання у робочому зошиті № 1, 2 стор. 4.

IV. Фізкультхвилинка: "Живе і неживе".

Вчитель називає слово, якщо воно позначає об'єкт живої природи, то діти стрибають дома, якщо називається об'єкт неживої природи, то діти виконують присідання тощо.

V. Розмова “Значення природи людям”.

Вчитель. До живої чи неживої природи належить людина? ( Людина належить до живої природи.)

- А чи замислювалися ви, хлопці, над тим, що людина, зриваючи гарні квіти, вирубуючи ліси, винищуючи тварин, робить біднішою за свою Батьківщину? Адже ліси, луки та їхні мешканці – краса нашої землі. Чому, входячи до лісу. ми бачимо таблички "Бережіть ліс!" ( Відповіді дітей.).

– Відпочиваючі бувають різні: є хороші, а є такі, що рубають для багаття молоді дерева, ламають кущі, залишають розбиті пляшки, а найстрашніше – розводять багаття. Запам'ятайте! Найстрашніший ворог лісу-пожежа! І чим більше ми завдаємо шкоди природі, тим гірше стає нам, що живе на нашій планеті. Чому? ( Вислуховуються відповіді дітей.) Зробіть висновок. Природа – це джерело чого? ( Висвітлюється схема.)

  1. Природа-джерело повітря, їжі, води.
  2. Уявіть, ми прийшли в ліс і милуємося його рослинним та тваринним світом. Які відчуття у вас виникають? ( Він нам подобається.) Значить це джерело краси.
  3. Відпочинок, краса, свіже повітря, чиста вода, Корисна їжа-все це запорука здоров'я.
  4. Прийшовши до лісу, ви побачили надламану гілку дерева. Як зробите? ( Підв'яжу гілку.) Після відпочинку у лісі у вас залишилися порожні коробки з-під соку, банки, пакети. Що ви зробите? ( Візьму із собою, щоб викинути у сміттєві баки.) Добре чуйне ставлення до природи – це джерело чого? ( Доброти.)
  5. Вивчаючи природу, ми знаємо, як будують свої мурашники, чому йде сніг і світить сонце, чому руйнуються гори. І це джерело природи називається пізнання.
  6. Не лише краса, доброта, пізнання оточують нас, а й те, що ми створюємо, є джерелом матеріалів для господарську діяльність.

VI. Підсумок уроку.

Прекрасний світ живої природи, а люди-частина його. Нам треба спільно берегти, пізнавати цей великий світ! Без нього не було б ні поезії, ні мистецтва, ні життя. Одна людина залишає в лісі слід, сто чоловік — стежку, а тисяча — пустелю.

Природа напрочуд різноманітна. Її ділять на живу та неживу. Живу природу поділяють на царства: рослин, тварин, грибів, бактерій. У природі все взаємозалежне. Люди не могли б жити без навколишньої природи.

Що таке навколишній світ? Здавалося б, просте питання, відповісти на яке зможе навіть дитина, яка вчиться у першому класі. Однак варто копнути трохи глибше - і виявляється, що насправді все набагато складніше. І чим старша і освіченіша людина, тим складніша і її версія відповіді.

Причиною тому – великий інтелектуальний стрибок, який здійснило людство на шляху своєї еволюції. Безліч релігійних течій, філософських шкіл і наукових теорій подарувало нам можливість змінювати трактування відповіді це питання на власний розсуд. Тому давайте й самі спробуємо з'ясувати, що таке навколишній світ насправді.

Істина у простоті

Для початку розглянемо це питання, виходячи з логіки простої людини, не заглиблюючись у тонкі матерії світобудови. Так, навколишній світ – це простір, що оточує нас. І саме в цей момент з'являються перші спірні твердження.

Якщо розібратися, то досить складно окреслити межі, що відокремлюють один простір від іншого. Адже немає конкретних стандартів, здатних упорядкувати всі ці знання в голові мільярдів людей. У зв'язку з цим, якщо поставити звичайне питання про те, що таке навколишній світ, то отримаємо різні відповіді.

Наприклад, для одних це може бути той простір, що оточує безпосередньо їх самих. Для інших все набагато складніше, і під цим поняттям вони мають на увазі всю нашу планету чи навіть Всесвіт.

Навколишній світ: жива природа

Однак, незважаючи на всю різноманітність відповідей, є й ті, які можна виділити в окрему групу. Це пов'язано з тим, що, незважаючи на дрібні відмінності, вони все ж таки мають деяку подібність, що веде до загальної ідеї.

Зокрема, багато хто вважає, що навколишній світ – це все живе навколо нас. Ті самі ліси, поля, річки та пустелі. Тварини та рослини також входять сюди, оскільки є невід'ємною частиною цього світу.

Що таке навколишній світ очима філософів?

Більш глибоко розглядають це питання філософи та теологи. Адже для них наш світ – частина складнішої реальності. Для наочності розглянемо основні особливості їхніх поглядів поточний порядок речей.

Згідно з релігією, наша реальність – це місце, де люди проживають лише частину уготованого ним шляху. Тобто навколишній світ лише ширма, що закриває від очей більше гарне місце- Рай.

Щодо філософів, то вони більш невиразно формулюють відповідь на це питання. Залежно від школи, мислитель може по-різному визначати поняття навколишнього світу. Для одних це матеріальне місце, для других – духовне, а для третіх – поєднання двох попередніх.

Предмет «Навколишній світ» в початковій школізакладає основи для розвитку пізнавального інтересу дітей до таких природничих та соціальних наук, як географія та біологія, фізика та хімія, історія та суспільствознавство. Цей предмет став переосмисленням та доповненням колишнього шкільного курсу природознавства. Він покликаний привчати дітей до цілісного, раціонального розуміння того самого навколишнього світу, в якому ми живемо.

У цьому тематичному розділі зібрані готові конспекти уроків, проектної діяльності, інтегрованих занять, позакласних заходівпо навколишньому світу у початковій школі. Спектр представлених тем дуже широкий. Він охоплює всю навчальну програмукурсу та не обмежується нею.

Приклади проведення уроків з навколишнього світу – на допомогу педагогам.

Міститься у розділах:
Включає розділи:

Показано публікації 1-10 із 320 .
Усі розділи | Навколишній світ

Прийоми критичного мислення на уроках російської мови та навколишнього світуПрийом написання синквейнів. Зміни, що відбуваються в сучасній освіті, висувають як пріоритетну проблему використання нових технологій навчання та виховання. На уроках російської мови, літературного читання, навколишнього світу, на етапі засвоєння нових знань можна...

Розробка уроку з навколишнього світу у 4 класі «Життя древніх слов'ян за часів Стародавньої Русі»Тема. Життя давніх слов'ян. В часи Стародавню Русь. Ціль: освітня: формувати в учнів уявлення про Давню Русь, російських князів, про життя древніх слов'ян, їх віросповідання; розвиваюча: розвивати усне мовлення учнів, уяву, фантазію, вміння працювати з...

Навколишній світ – «Подорож до країни дорожніх знаків». Конспект уроку навколишнього світу із застосуванням ігрової технології у 2,4 класах

Публікація «Подорож до країни дорожніх знаків». Конспект уроку навколишнього...»МОУ «Старопольська ЗОШ» Навколишній світ: урок із застосуванням ігровий технологіїу 2, 4 класах Підготувала та провела: вчитель початкових класівГосподарі Е. В. Цілі: 1. Розширювати знання учнів про правила поведінки на дорозі. 2. Виховувати почуття дбайливого відношеннядо свого...

Бібліотека зображень «МААМ-картинки»

Конспект уроку з навколишнього світу у 3 класі «Золоте кільце Росії»Конспект уроку на тему « Золоте кільцеРосії» Мета: формування основ громадянської ідентичності, почуття гордості за Батьківщину. Завдання: 1. Розширити знання дітей про міста Золотого кільця. 2. Вчити впізнавати місто за його основними пам'ятками і відтворювати в...

Тест з навколишнього світу «Мудрий вибір», 4 клас, навколишній світ, УМК А. А. Плешакова, М. Ю. Новицької («Перспектива») Тест «Мудрий вибір» 1. У якому році відбулося хрещення Русі? а) у 862 році б) у 1157 році в) у 988 році 2. Великий київський князь, що хрестив Русь. а) князь Володимир б) князь Юрій Долгорукий в) князь Ярослав Мудрий 3. День...

Перевірна робота з навколишнього світу «Початок московського царства», 4 класУМК А. А. Плешакова, М. Ю. Новицької Перевірочна робота«Початок Московського царства» Прізвище _ 1. Як передавався великокнязівський престол? _ 2. Чому російський народ біг у необжиті райони – у степ, на річкові острови Дону, на волзькі гори Жигулі? _ _ 3. Як називалися вільні...

Навколишній світ - Конспект заняття з навколишнього світу для 1 класу «Корисні продукти своїми руками»

Тема: « Корисні продуктисвоїми руками» Мета: - сприяти формуванню в дітей віком вміння вести пізнавально – дослідницьку діяльність. Завдання: 1. За допомогою дослідницької діяльностідізнатися, яку користь приносить молоко дитячому організму. 2. Сприяти...

Теоретичні основи формування дослідницьких компетенцій під час уроків з предмету «Навколишній світ»Проблема навчальної дослідницької діяльності має глибоке коріння. Зарубіжні педагоги (Ж-Ж. Руссо, І. Песталоцці, Ф. Дістервег Г. Кершенштейнер, Дж. Дьюї, С. Френе) висловлювали ідею спонукання дитини до пізнання світу через дослідження та відкриття. У Росії цю позицію...

Анотація до матеріалу

Презентації з навколишнього світудозволять вчителю початкових класів зробити цей предмет улюбленим у більшості учнів початкової школи. При грамотному доборі наочності, доступному поясненні нового матеріалу, в учнів прокидається інтерес до вивчення кожної наступної теми, бажання дізнатися більше, ніж було дано на уроці. Після перегляду презентації на тему навколишній світ маленькі відкривачі таємниць намагатимуться самостійно знайти цікаві відомостіпро рослини і тварин, про зірки та явища природи, щоб на уроці розповісти ці факти своєму вчителю та однокласникам.

Презентація з уроку навколишній світ зручна у застосуванні будь-якому етапі уроку. Її використання не обмежується лише поясненням нового матеріалу. Можна, можливо скачати презентацію з навколишнього світу для 1, 2, 3 або 4 класудля проведення практичної роботи та для перевірки домашнього завданнядля закріплення матеріалу щойно засвоєного на уроці і для показу зразків оформлення проектів.

Використання презентації з уроку навколишній світ сприяє виникненню учнів мотивації до вчення. Їм приємно, що розуміють матеріал, який пояснює вчитель. Якщо вирішити завдання на математиці вдається не всім, писати на уроці російської мови без помилок теж непросто, то на уроці навколишнього світу можна розкрити свої здібності та стати справжньою зіркою. Недарма ще Ушинський зазначав, що дитяча природа у розвиток інтересу до предмета вимагає наочності. Ці слова і сьогодні є актуальними та вірними. Використання презентації за окр. світу тому незаперечний доказ. У них важливий не так текст, як картинки, фото, вставлені фрагменти відео, таблиці, різні схеми, які залишаться в пам'яті учня початкової школи.

У розділі зібрані розробки уроків вчителів, які працюють з різних УМК. З розділів можна скачати безкоштовно уроки з презентацією з навколишнього світу для 1, 2, 3, 4 класу з УМК Школа 2100, Школа Росії, ПНШ (підручники Плешакова, Вахрушева) та використовувати їх у своїй роботі.

Вам подобається створювати презентації до уроків навколишнього світу і у вас вже є колекція власних розробок? Надсилайте їх нам, а ми обов'язково, зберігши авторство, розмістимо їх у відповідному розділі. Для створення власних робіт та дитячих проектів у нас на порталі можна скачати безкоштовно шаблони презентацій, фони та картинки з навколишнього світу. Давайте співпрацювати і ділитися напрацюваннями, які не повинні стає непотрібними після того, як пролунав дзвінок з уроку.

Навколишній світ – 1 клас

Презентації на уроці навколишнього світу у 1 класі стають нагальною потребою. Дитина, яка так відрізняється від своїх однолітків, які навчаються в школі навіть лише десять років тому, не сприймає старих підходів у роботі на уроці. Його інтерес можуть підтримати лише сучасні засобинавчання – яскраві, динамічні, інтригуючі. Саме до них і...

Навколишній світ – 2 клас

Презентація з навколишнього світу для 2 класу - це найкращий матеріал для проведення сучасного уроку у початковій школі. Малята люблять слухати, але одними словами пояснити суть складної проблеми навряд чи вийде. І тоді на допомогу приходить вона, всемогутня презентація уроку з навколишнього світу у 2 класі - унікальний мультимедійний продукт,...

Навколишній світ – 3 клас

Презентація по навколишньому в 3 класі дозволяє творчо працюючого вчителя звичайний звичайнісінький урок перетворити на своєрідне свято для дітей, з якого їм йти не захочеться навіть після дзвінка. у них з'являється бажання нескінченно подорожувати лісами та полями, відкривати невідані раніше корисні копалини, знайомитися з економікою та осягати закони...

Навколишній світ – 4 клас

Презентації «Навколишній світ 4 клас» долучають сучасну дитину, яка живе в тісному сусідстві з комп'ютером, до світу електронної культури. Вчителю стає простіше пояснювати теми уроків, оскільки він робить це мовою, зрозумілою покоління сьогоднішніх учнів. Використовуючи електронні розробки, можна формувати базові компетенції учнів, підвищувати їхню мотивацію до навчання в...

Презентація Творчість Юрія Володимирова Презентація спочатку знайомить хлопців другого класу з творчістю та біографією Володимирова, який є автором вірша «Чудаки». Це дитячий поет. як і його творчість, відомий...Презентація Чуковський Федорине горе Презентація буде використовуватися в 2 класі при знайомстві з творчістю Корнея Чуковського. На цьому ж уроці читання учні познайомляться і з його казкою «Федорине горе»,... про твори, написані...
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: