Бесіда з дітьми на тему «Літо». Середня група. Дидактична гра «Пиріжки з полуницею»

Заняття по темі «Мої спогади про літо»

цілі: 1. Узагальнити, систематизувати знання дітей про пори року - літо.

2.Форміровать вміння дітей працювати в програмі ПервоЛого з панеллю інструментів Рисовалка.

3. Розширювати і вдосконалювати правові знання дітей.

4. Коригувати сенсорне сприйняття за допомогою наочного посібника по темі «Літо».

5. Виховувати любов до навколишнього світу, розвивати творчі здібності.

Обладнання: дошка, проектор, комп'ютери, CD, картинки-ілюстрації.

хід заняття

    Оргмомент

Привітання

Я рада нашій новій зустрічі,

Мені з вами цікаво, друзі,

Цікаві Ваші відповіді

Із задоволенням слухаю я.

Ми сьогодні будемо спостерігати,

Висновки робити і міркувати.

А щоб урок пішов кожному запас,

Активно в роботу,

Включайся дружок.

    Робота по темі уроку

педагог : А тепер давайте всі один одному посміхнемося і подаруємо всім гарний настрій.

(На екрані фотографії літа, відпочинку дітей)

Хлопці, ви хочете дізнатися, про що ми сьогодні будемо розмовляти. (Відповіді дітей.) Тоді треба відгадати загадку.

1. Під музику Чайковського «Пори року. Август »читаються слів:

Пролетів веселий жук - ж-ж-ж.

Задзвенів комарик раптом - з-з-з.

Вітер гілки розгойдав - у-у-у.

Шарик голосно закричав - р-р-р.

Зашумів у воді очерет - ш-ш-ш.

І знову настала тиша - ш-ш-ш.

2. Я виткане з спеки,

Несу тепло з собою.

Я річки грію,

«Купайтеся» - запрошую.

І любите за це

Ви все мене. Я -

Діти.Літо!

Педагог.Хлопці, а які літні місяці ви знаєте?

Діти.Червень липень серпень.

П.Який перший літній місяць?

Діти.Перший літній місяць - червень.

П.А останній літній місяць?

Діти.Останній літній місяць - серпень.

Як ви провели літо?

Чим займаються діти на канікулах?

Як думаєте, що будемо сьогодні робити? Яку роботу виконаємо?

Пальчикова гімнастика.

Зберіть пальці гіркою,
І Маришка, і Єгорка,
вказівний зігніть
І трошки підійміть.
Починайте їм стукати
І при цьому наспівувати:
«Тінь-тінь-потетень,
Вище міста тин,
Вийшли звірі за тин,
Похвалялася весь день! »
Варто потренуватися,
Щоб з мишкою управлятися!

педагог:А тепер наше завдання створити свою фотографію минулого літа. Для цього нам знадобитися яка програма? ПервоЛого. Відкрийте її

Хто (що) є нашим головним помічником, відгадайте?

Маленька кулька під лавкою шарить.

Під підлогою таїться кішки боїться. (Миша)

Покладіть правильно руку на мишку. Щоб створити малюнок, ми працюємо в панелі інструментів. Яку команду ми відкриваємо? Показую, вони виконують.

За допомогою команди фон ми виберемо фон. Послухайте уважно, який фон ми виберемо.

Зелене, зелене сьогодні все навколо.

Зеленими травинками шумить зелений луг.

Зеленими стежками хлопці в ліс біжать.

Зелені коники нам пісеньки співають.

Якого кольору літо? Тепер ми знаємо це!

Ми знаємо все, що літо - зеленого кольору!

педагогПравильно, літо, ясну і сонячну погоду, травичка зеленіє.

Тепер нам потрібно закопіровать предмети, які зустрічалися нам влітку, і будуть нам нагадувати про нього.

сонце

Хмарка ховається за ліс,

Дивиться сонечко з небес.

І таке чисте, добре, променисте!

Якщо б ми його дістали,

Ми б його розцілували!

Для цього відкриваємо команду предмет і шукаємо картинку із зображенням метелика. А як же закопіровать? (Рука, сонце, вставляємо на картинку).

метелик:

Подивіться, тут квіти!

Чудесної краси!

Тільки раптом заворушилися,

Всі квіточки закружляли!

Ці чудові «квіти» - метелики-красуні!

Крила у метеликів швидко миготять,

В повітрі в'ються і плавно пурхають!

Вони над квітами кружляють невпинно!

Вони приймають «запашні ванни»!

зорова гімнастика

Ах, як довго ми шукали
Очки у хлопців втомилися.
(Покліпав очима)
Подивіться всі в вікно,
(Подивитися вліво - вправо)
Ах, як сонце високо.
(Подивитися вгору.)
Ми очі зараз закриємо,
(Закрити очі долоньками)
У класі веселку побудуємо,
Вгору по веселці підемо,
(Подивитись по дузі вгору вправо і вгору - вліво)
Вправо, вліво повернемо,
А потім скотимся вниз,
(Подивитися вниз)
Мружиться сильно, але тримайся.
(Зажмурившись, відкрити і моргнути їм)

педагог: Продовжуємо працювати над нашою фотографією. Ваше завдання додати на неї два-три предмети, які нагадували б нам про літо.

квітка

Зелені галявини ніби все в снігу!

Красуні ромашки біліють на лузі!

Біла ромашка, жовтенький хустку,

Ромашечка, ромашка! Коханий мій квітка!

Згадайте, а ніж ми любимо займатися влітку на вулиці? (Грати в м'яч, в пісочниці, стрибати на скакалці, кататися на велосипеді)

Наприклад, я вибираю картинку «до ататься на велосипеді ». Рука-картінка- вставляю на фон. Тепер самі вибираємо картинку і вставляємо на свій лист.

Виконують самостійно (за допомогою вчителя) свій малюнок.

Завдання «Назви ласкаво».

педагог У нас з'явилися предмети на нашому малюнку. Уважно подивіться на них і придумайте до них ласкаві слова.

Дитина. Сонце - сонечко. І т.д.

Завдання «Підбери слово-ознака».

Підберіть до предмету на зображенні слова, що позначає його ознака.

Дитина. Сонце - кругле, жовте ...

Завдання «Підбери слово-дія».

Підберіть до предмету на зображенні слова, що позначають його дії.

Дитина. Сонце - світить, гріє ...

Ми зараз теж назвемо свою картину. Яку назву ви б запропонували? (Моє літо, красиве літоі т.д.). Відкриваємо текст: на який символ ми повинні навести курсор? А

Ставимо мишку в центрі А, натискаємо, ведемо курсор в центр малюнка і пишемо назву. Як ти назвеш? ( «Красиве літо»)

Друкуємо назву, не забуваємо про пропуск, велику букву

Яке право ми згадали?

зорова гімнастика:

1-подивіться на мене

2-подивимося ми у вікно

3-наліво подивилися

А 4-оченята вгору

5-замружимо сильно сильно,

І вважаємо 1-2-3

6-відкриємо ми очі.

додаткове завдання: Якщо є час, то можна підписати всі предмети і персонажі малюнка.

Хто готовий, роздрукуйте свій малюнок.

Демонстрація картинок.

Підсумок заняття.

Про що ми сьогодні говорили?

Яким нам запам'ятається літо?

Що тобі сподобалося робити на уроці?

Чия робота вам сподобалася?

похвала дітей

Конспект заняття з розвитку мовлення «Літо» ( старша група)

завдання:

Тренувати дітей в освіті і вживанні прикметників в порівняльному ступені,

Тренувати дітей у підборі дій і ознак до предметів,

Закріплювати вміння утворювати дієслова в минулому часі,

Розвивати логічне мислення і зв'язне мовлення,

Тренувати в умінні узгоджувати числівник з іменником і прикметником,

Виховувати інтерес до змін в природі, що відбувається влітку.

Хід заняття:

В. Хлопці, здрастуйте! Сьогодні у нас з вами буде дуже цікава розмова, а загадка допоможе вам дізнатися, про що ми поговоримо:

Я виткане з спеки, несу тепло з собою,

Я річки грію, «купайтеся!» - запрошую.

І любите за це ви всі мене, я ...

В. Ось, нарешті, і настало літо червоне! Ми так довго чекали його з вами!

Розкажітьліто воно яке? (Відповідь дітей)

Літо яке? (Тепле, яскраве, різнобарвне, радісне, печеня.).

Сонце влітку яке? (Жовте, печеня, яскраве, тепле.).

Трава влітку яка? (Зелена, запашна, висока, низька, м'яка.).

Вода влітку яка? (Тепла, прохолодна, приємна, освіжаюча.).

Дощ влітку який? (Теплий, довгоочікуваний, проливний. Короткий. Затяжною.).

Діти влітку які? (Веселі, радісні, веселі, галасливі.).

Небо влітку яке? (Блакитне, яскраве, світле, безхмарне, грозове.).

Хмари влітку які? (Високі, білі, блакитні, грозові, дощові.).

Молодці. Влітку встигають ягоди і фрукти. Давайте розповімо який сік вийде з фруктів, вибирайте собі картинку і називайте сік.

діти: Яблуко - яблучний сік, апельсин - апельсиновий сік, мандарин - мандариновий сік, лимон - лимонний сік, ананас - ананасовий сік, груша - грушевий сік, виноград - виноградний сік, персик - персиковий сік.

В. Дуже багато існує прислів'їв і приказок про літо. Як ви думаєте, як можна пояснити такі приказки та прислів'я: «Влітку зоря з зорею зустрічаються». (Великий світловий день.) «В червні сонце високо, а з ранку до вечора далеко». Чому говорять: влітку кожен кущик ночувати пустить? (Тому що влітку дуже теплі ночі) (Відповіді дітей)

В. А тепер давайте трохи відпочинемо і пограємо.

Рухлива гра «Косарі».

Вибираються 3 провідних - косарі, інші гравці - квіти. Кожен грає дитина отримує кольорову стрічку, що позначає квітка: жовта стрічка - кульбаба, біла стрічка - ромашка, синя - волошка. Стрічки закріплюються у дітей ззаду на поясі. Провідні заздалегідь домовляються, хто яку квітку буде зривати. Гравці вимовляють текст і імітують рух: квіти, стоячи на місці, розгойдуються, рухають руками-листочками, ростуть. Косарі роблять енергійні рухи руками в сторону -вперёд і ходять між квітами по полю.

Слова квітів:

Зелен, зелен луг, все цвіте навколо,

І роса блищить, і коса дзвенить.

Кульбаба, волошка і ромашка тут ростуть.

Слова косарів:

Я косою траву скошу і букетик наберу.

Один два три…

На слова: «Раз, два, три ...» - квіти розбігаються, намагаючись добігти до обумовленого місця. Косарі зривають з тікають стрічки тільки свого кольору, так як за договором кожен косар збирає або тільки кульбаби, або ромашки, або волошки. Перемагає той, хто більше зірвав стрічок, відповідних заданому квітці.

В: Зараз розкажіть що все роблятьвлітку.

Сонце що робить? (Світить, гріє, припікає, нагріває, сушить.).

Хмари що роблять? (Стоять, пливуть, насуваються, проливаються дощем.).

Трава що робить? (Пахне, зеленіє, сохне, зростає, лежить.).

Квіти що роблять? (Ростуть, цвітуть, пахнуть, радують, прикрашають.).

Фрукти що роблять? (Ростуть, дозрівають, опадають, наливаються.).

Птахи що роблять? (Літають, співають. Щебечуть, радіють, виводять, вчать пташенят, піклуються про них.).

Діти що роблять? (Загоряють, купаються, гріються, грають, стрибають, веселяться, радіють.).

Хлоп'ята, давайте пограємо в гру "А що вчора?".

Сьогодні фрукти дозрівають, а вчора. (Дозрівали).

Сьогодні діти загоряють, а вчора. (Загоряли).

Сьогодні птахи співають, а вчора. (Співали).

Сьогодні хмари пливуть, а вчора. (Пливли).

сьогодні дощ іде, а вчора. (Йшов).

Сьогодні блискавка блискає, а вчора. (Виблискувала).

Сьогодні грім гримить, а вчора. (Гримів).

Сьогодні діти купаються, а вчора. (Купалися).

Давайте зробимо гімнастику для пальчиків.

1,2,3,4,5. Вітаються пальці.

У ліс йдемо ми погуляти. Пальці йдуть по столу.

За чорницею, за малиною. Загинаємо по одному пальцю з мізинця.

За брусницею, за калиною,

Суницю ми знайдемо. З'єднуємо долоні кошиком.

Мамі з татом віднесемо.

В. А зараз, хлопці, я вам пропоную намалювати літо таке яким ви його собі уявляєте. Після цього вихователь запитує пару дітей, що вони будуть малювати.

Підсумок заняття.

Про який пори року говорили?

Як найкраще провести літо?

Що найбільше вам подобається в цьому пори року?

Згадати і повторити ознаки літньої пори року; навчити дітей виявляти головні особливості кожного літнього місяця; розвивати пам'ять, мислення, здатність правильно і грамотно висловлювати свої думки; прищеплювати любов до поезії, мистецтву і музиці.

Плановані результати:вивчити головні ознаки літа.
устаткування:музика Вівальді, фото зображень літньої природи.
Попередня робота:підготувати музику А. Вівальді «Літо», 3 ілюстрації зображують літні пейзажі.

План уроку:

I.Орг. момент.
II.Повторення минулого теми, перевірка домашнього завдання.
III.Повідомлення теми і цілей уроку.
IV.Новий матеріал.
V.Физкультминутка.
VI.Закріплення пройденого на уроці матеріалу.
VII.Підведення підсумків.
VIII.Завдання додому.

* У зображенні картина І. Левітана "Березовий гай"

Хід уроку

I.Організаційний момент.
Привітатися з дітьми, перевірити готовність до уроку. Сконцентрувати увагу дітей за допомогою гри «Подивися на сусіда по парті».

II.Повторення раніше вивченого. Закріпити знання, отримані на попередньому уроці, перевірити домашнє завдання, Поставивши кілька запитань. Оцінити кращих учнів.

III.Повідомлення теми і цілей уроку. Під музичний супровід А. Вівальді «Літо» учитель читає вірш І. Сурікова «Яскраво сонце світить»
Яскраво сонце світить.
В повітрі тепло.
І куди не глянеш -
Все кругом світло!
За лузі рясніють
Яскраві квіти.
золотому облиті
Темні листи.
Як ви вже здогадалися тема сьогоднішнього уроку «Літо». Ми поговоримо про літніх місяцях, про їх відмінностях, згадаємо прикмети.


IV. Новий матеріал.

Літо червоне прийшло

Учитель робить вступну частину. Для багатьох з нас літо - це найулюбленіша пора року. сонячна і тепла погодадозволяє купатися в морі або озері і загоряти. І все це збігається з літніми канікулами. З настанням літа ми потрапляємо у казковий світ пригод. Природа наливається різнокольоровими фарбами і обдаровує стиглим врожаєм. Пишна зелень, квітучі сади, ласкаве сонце, теплі дощі - все це літо! А хто може назвати відмінні риси літньої погоди? (Помітно теплішає, іноді йдуть короткочасні теплі дощі з громом і блискавкою, і через короткий проміжок часу з'являється веселка). Як змінюється літній день? (Сонце встає рано, день довгий). Як змінюється життя людей? (Деякі діти відправляються в табори, інші відпочивають всією сім'єю, їздять на море або в ліс). Яких комах ви спостерігали в своєму регіоні? В які ігри ви віддаєте перевагу грати влітку? (Футбол, волёйбол, хованки, квача). Чим ще любите займатися? (Кататися на велосипеді, будувати курені). Який одяг носите влітку? (Футболки, шорти, сукні, сарафани і обов'язково головний убір). Які цікаві місця ви відвідали під час минулих літніх канікул.
Далі вчитель пропонує розглянути три ілюстрації, на яких зображено літо і пропонує підібрати епітети до слова «літо» (Печеня, врожайна, багате, щедре, ошатне, яскраве, довгоочікуване, ароматне).

літні місяці

Далі вчитель задає питання: які літні місяціви знаєте (червень, липень, серпень). Загадка.
Теплий, довгий-довгий день,
Опівдні - крихітна тінь,
Зацвітає в поле колос,
Подає коник голос,
Дозріває суниця,
Що за місяць, підкажи-ка? (Червень)

червень

Спробуйте визначити яка з картин відповідає червня місяця? (Діти визначають і пояснюють чому). Червень ще називають Хлеборостом, так як саме в цьому місяці природа пробуджується, сади одягаються в бурхливо квітучу зелень, на полях встигає жито, вечори стають теплими і довгими. які народні прикметипро червня ви знаєте?

  • Стелиться туман - готуй козуб до грибів.
  • Почули гуркіт грому в грозу - до затяжної поганій погоді.
  • Веселка швидко зникла - до ясної погоди.
  • Веселка вранці - до дощу.
  • У веселці більше червоного кольору - до вітру.
  • Сильні роси - до родючості, а часті тумани - до врожаю грибів.
  • Велика кількість ягід віщує холодну зиму.

Липень

Жаркий, спекотний, задушливий день,
Навіть кури шукають тінь.
Почалася косовиця хлібів,
Час ягід і грибів.
Дні його - вершина літа,
Що, скажи, за місяць це? (Липень) Визначають яка картина підходить цьому місяцю. Друга назва Июль-страдника. Стає дуже жарко, особливо в полудень, тому обов'язково носити головний убір і пити багато рідини. Ліс, в цей період пригощає нас смачними ягодами, лікувальними рослинами. Прикмети місяця:

  • Нова павутина - на гарну погоду.
  • Якщо на траві нема роси - до нічного дощу.
  • Якщо павук виходить з гнізда і робить нову павутину - до погоди.
  • Якщо липень жаркий, то грудень буде морозний.
  • Якщо влітку багато щавлю, то зима буде теплою.

Серпень

Листя клена пожовкли
До країн півдня полетіли
Швидкокрилі стрижі.
Що за мeсяц, підкажи? Шукають на дошці картину із зображенням серпня.
Август-Жнівень. У цей період починається збирання врожаю. Природа, після тривалих трудових днів, відплачує нам багатим урожаєм овочів і фруктів.

  • Золотистий колір зорі і фіолетове забарвлення горизонту - до хорошої погоди.
  • Якщо сонце при сході яскраво-червоне і незабаром ховається у хмари - чекай дощу.
  • Якщо туман швидко розсіється в променях сонця - хороша погодавстановилася надовго.
  • Ранковий дощ на гарну погоду.
  • Пізнє цвітіння горобини - до довгої і теплої осені.
  • Полетів пух з осики (злітають зрілі насіння) - йди за підосичники.
  • Мурахи спішно, серед дня закладають входи - буде дощ.
  • Якщо бджоли відлетіли з ранку в поле - буде хороша погода.
  • Якщо павук направляє свою павутину в сторону півночі - чекай похолодання, а якщо павутину направляє на південь - буде потепління.
  • Жаби тримаються у воді - до сухої погоди, а виповзають на сушу або сильно расквакалісь - до негоди, негоди.

V. Физминутку

Хомка, Хомка, хом'ячок (роздути щоки)
Полосатенький бочок. (Погладити себе по боках)
Хомка раненько встає, (руху на розтяжку)
Щоки миє, шию тре, (потерти обличчя і шию)
Підмітає Хомка хатку (руху імітують підмітання)
І виходить на зарядку (марширування на місці)
Раз, два, три, чотири, п'ять (3-4 руху, що імітують зарядку)
Хомка хоче сильним стати. (Напруга м'язів рук)


VI. Закріплення.

Про яку пору року ми сьогодні говорили?
Другий місяць літа?

Ну-ка, хто з вас відповість:
Чи не вогонь, а боляче пече,
Чи не ліхтар, а яскраво світить,
І не пекар, а пече?
(Сонце)

Спершу блиск,
За блиском Тріск,
За тріском - Блиск.
(Гроза)

фарбоване коромисло
Над річкою повисло.
(Веселка)
На лузі живе скрипаль,
Носить фрак і ходить з нальоту.
(Коник)

господарська господиня
Пролітає над галявиною,
Поклопочеться над квіткою -
Він поділиться медком.
(Бджола)

В поле росла,
Під жорна була,
З грубки на стіл
Короваєм прийшла.
(Пшениця)

Над квіткою пурхає, танцює
ВееРко візерунковим махає.
(Метелик)

На зеленій тендітної ніжці
Виріс кулька у доріжки.
ветерочек прошурхотів
І розвіяв цю кулю.
(Кульбаба)

Золоте решето,
Черних будиночків повно.
(Соняшник)

VII. Підвести підсумок.Подякувати дітей за урок. Виставити оцінки.

VIII. Домашнє завдання.Намалювати сподобався літній місяць.

Розвиваючі ігри та заняття на тему літо для дітей дошкільного вікуформують у дітей уявлення про теплом і жаркому пори року літа, про характеристики і сезонних особливостях літньої природи.

Заняття у формі ігор розвивають спостережливість, пам'ять і виробляють у дітей дбайливе ставлення до природи.

Підходить для роботи педагогам-вихователям дошкільних освітніх установ, Батькам і всім допитливим дітям.

Гра-заняття "В небі"

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи

Раз два три чотири п'ять -

Разом ми йдемо гуляти. (Йдемо на місці)

А над нами що таке?

Це небо блакитне. (Піднімаємо руки вгору)

Сонечко там яскраво світить.

Ради сонечку все діти. (Опускаємо руки через сторони)

А по небу що пливе?

Це білий параход? (Піднімаємо руки вгору)

До нас пливуть здалеку,

Немов човна, хмари (Водимо руками справа наліво)

У небі пташки пролітають

Високо і низько. (Махаємо руками, як крилами)

А живуть де ці пташки?

Далеко і близько. (Махаємо руками перед собою)

Гра "День і ніч"

Коли вихователь каже: " день", Діти стрибають, бігають, махають руками ( пташки днем ​​літають). Коли він говорить: " ніч", Всі повинні завмерти ( пташки вночі сплять). Ворушитися не можна. Хто поворухнувся, виходить з гри. Потім вихователь знову говорить: " день". Гра продовжується.

Гра-заняття "Дощик"

Сонечко сяяло яскраво. (Руки вгорі, розгортає пальці)

Всім деревам було жарко.

Вітер дув і задував. (Показуємо, як дме вітер)

І дерева він качав. (Піднімаємо руки вгору, гойдаємось з боку в бік)

Дощик сильний раптом полив,

Всі листочки намочив. (Трясём кистями рук)

Дощик землю намочив,

Усюди калюж великих налив. (Разводим руки в сторони)

Дощик ллється все сильніше.

Де ж калюжки вужче?

Ми пройдемо, адже ми зуміємо

Перестрибнути через калюжі! (Стрибаємо на місці)

Гра "Стрибаємо через калюжі"

На підлозі - аркуші паперу (можна вирізати овали). Це калюжі. Діти намагаються перестрибнути через всі калюжі - спочатку через невеликі, потім через ті, які побільше. Той, хто перестрибне через найбільшу калюжу, стане переможцем.

Гра-заняття "Літній луг"

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи.

Ми прийшли на літній луг. (Йдемо на місці)

Як красиво все навколо! (Разводим в сторони руками)

Тут травинки і листочки,

Різнобарвні квіточки. (Зводимо руки перед собою)

Ми по лузі побіжимо (Біжимо на місці)

Ми на травичці полежимо. (Разводим руки долоньками вгору)

Ми піднімемо наші ніжки,

Потрясём мім трошки. (Весело трясём спочатку однією ногою, потім інший)

На лузі ми відпочинемо

Сонячним і теплим днем. (Присідаємо)

Гра "Метелики і квіти"

На підлозі - квіти, вирізані з кольорового паперу ( картону). Всі діти - метелики. Під музику вони кружляють, літають. Як тільки музика закінчується, діти встають на квіточки і присідають.

Гра-заняття "Ягоди"

Слухаємо вірші і загинаємо пальчики - вважаємо ягоди.

Ми з кошиком до лісу підемо,

Багато ягід наберемо.

Раз - полуниця,

Два - чорниця,

Три - рум'яна брусниця,

А чотири - суниця.

П'ять - лісова вишня,

Нам не буде зайвою.

Шість - калина червона,

Ягода прекрасна.

Сім - малина солодка,

Дуже ароматна.

Вісім - ожина,

Дев'ять - костяниця,

Десять - лохина

Просять: "Збери-ка!"

Гра "Збираємо ягоди"

На підлозі - кружечки, вирізані з червоного паперу. Це ягоди. За командою вихователя діти починають їх збирати. Гра закінчиться, коли всі ягоди будуть зібрані. Переможцем буде той, хто збере ягід більше інших.

Гра-заняття "Помічники"

Слухаємо вірші і показуємо те, про що йдеться.

У городі допомагаємо -

Бур'яни ми вириваєм. (Показуємо, як рвемо траву)

Ось так, ось так

Всю траву ми вириваєм.

У городі допомагаємо -

Дружно грядки поливаємо. (Показуємо, як поливаємо)

Ось так, ось так

Їх з лійки порліваем.

У городі допомагаємо -

Овочі ми збираємо. (Показуємо, як збираємо)

Ось так, ось так

Їх в кошик збираємо.

Гра "Овочі та фрукти"

Вихователь вимовляє назви овочів і фруктів. Якщо звучить назва овоча, діти присідають ( овочі ростуть на землі), А якщо назва фрукта - встають ( фрукти ростуть на дереві).

Програмне зміст:розвивати уявлення дошкільнят про сезонні зміни в живій і неживій природів літній період;

формувати цілісне уявлення про екологічних системах ліси, луки, водойми в літній сезон; знайомити з різноманітністю рослинного і тваринного світу найближчого екологічного оточення; ; викликати бажання брати участь у природоохоронній діяльності; закріплювати вміння вимірювати речовини умовної міркою; тренувати дітей в орієнтації на аркуші паперу, в співвідношенні зображень цифри з кількістю предметів.

матеріал:, Лугових квітів, риб,; картки з символами по темі «Захисти природу!»; м'яч; циферблат годинника; лист, картинка «Літо»; 3 конверти із завданнями.

хід заняття

Вихователь (В.).Загадка допоможе вам дізнатися тему нашого заняття:

Сонце пече,

Липа цвіте,

Жито встигає -

Коли це буває? (Влітку.)

В.Які прикмети літа ви знаєте? (Відповіді дітей.)

Поясніть приказки: «Влітку зоря з зорею зустрічаються». (Великий світловий день.) «В червні сонце високо, а з ранку до вечора далеко». Чому говорять: влітку кожен кущик ночувати пустить?

Діти.Тому що влітку дуже теплі ночі.

До групи приносять лист, в якому сказано, що пропало зображення на зображенні «Літо». Необхідно виконати всі завдання і зібрати картинку літа. За кожне правильно виконане завдання дітям буде даватися подарунок - шматочок картинки.

Завдання № 1

Направлено на розвиток логічного мислення, уваги, вміння орієнтуватися на аркуші паперу. Дітям необхідно замалювати лінії за кольором та місцем розташування на аркуші.

Вихователь показує картку, на якій зображена або лінія, або геометрична фігура. Діти повинні подивитися хвилину на картку і виконати її по пам'яті на своєму листі. Після виконання отримують від вихователя в подарунок картинки-зображення сонця і квітів.

В.Червень - «хлеборост». Як ви поясните це назва? (Відповіді дітей.)

В.Ще одна назва червня - «ізок», по-древнерусські - «коник». Це тому, що однією з прикмет червня є гучне стрекотіння коників. А тепер відгадайте загадку:

Влітку сніг!

Просто сміх.

Сніг по місту літає,

Чому ж він не тане?

Хлопці, що це за сніг?

Діти.Це тополиний пух.

В.Ви маєте рацію. Цей сніг - тополиний пух. Таким чином тополя поширює свої насіння. Влітку цвіте дуже багато рослин. Тому червень народному календаріназивають «різнобарв'я». Як ви думаєте, чим корисні квіти?

Діти.Їх нектаром харчуються комахи. Багато є лікарськими.

В.Чи можна збирати букети на луках? Чому? Які ви знаєте лікарські рослининаших полів і лугів? Що можна зробити, щоб дорослі і діти не рвали квіти? (Відповіді дітей.)

Практичне завдання. Діти придумують призи, звернення і оформляють сигнальні або попереджувальні картки типу «Не рви квіти!».

Завдання № 2.

Тренувати в вимірі сипучих речовин умовної міркою.

В.Виміряйте, скільки в тарілочці з пшоном чайних ложок і скільки столових ложок.

Тарілочок ставиться стільки, скільки дітей. Половині дітей даються чайні ложки, половині - столові.

Після вимірювання під керівництвом вихователя діти роблять висновок: чайних ложок пшона більше, а столових ложок менше.

В.Хлопці, чому чайних ложок пшона більше, а столових менше?

Діти.Тому що чайна ложка менше їдальнею, і в неї менше поміщається пшона.

В.Правильно. За це вам подарунок. (Дітям даються картинки-зображення дерева з дуплом, бджілок, птахів.)

Послухайте, як в народному календарі називали липень.

Липень - «липець» - цвітіння липи і час бджіл. Де живуть бджоли?

Діти.Живуть вони у вуликах, дуплах та гніздах.

В.Корисні чи це комахи?

Діти.Так, вони збирають нектар і роблять мед - дуже корисний продуктдля людей. І деякі тварини люблять їм поласувати.

В.Що треба знати при спілкуванні з бджолами? Чи небезпечний укус бджоли для людини?

Діти.Чи не махати руками, не ловити і не вбивати бджіл.

В.які літературні героїпостраждали від незнання правил поведінки при зустрічі з бджолами?

Діти.Вінні-Пух, щеня з казки В. Сутеева «Хто сказав« Няв »?»

В.Липень - час пташенят виводити, на крило ставити. Розкажіть, які птахи вивели пташенят? Як називаються пташенята цих птахів (за предметними картинками)? Чим годують своїх пташенят різні птахи і як вчать їх літати? Як треба поводитися, якщо в лісі, на лузі або водоймі виявили гніздо з пташенятами? Чи можна їх чіпати руками, годувати? Чому? Чому в лісі не можна шуміти? (Відповіді дітей.)

В.У липні заготовляють сіно. А для чого люди це роблять? (Відповіді дітей.) Як називається місце, де косять траву?

Діти.Покос.

В.Як називаються люди, які косять траву?

Діти.Косарі або косарі.

Рухлива гра «Косарі».

Завдання № 3.

Тренувати в співвідношенні зображеної цифри з кількістю принесених предметів.

Вихователь дає дитині картку із зображенням цифри.

В.Подивися, яка в тебе цифра на картці, і принеси стільки зерен.

Діти виконують. За це їм в подарунок даються картинки-зображення колосків і хмар.

В.Серпень - «жнівень», «густарь», «різносолу», «серпень». Серпня піднімає птицю на крило: зграї шпаків першими з шумом проробляють круті злети і віражі. Вечорами і вранці збіговиська граків кричать на гніздах, а днем ​​- на видобутку. У серпні літо біжить назустріч осені. Щедроти серпня незчисленні: на весь рік люди запасають хліб, заготовляють смакоту, добувають корм для тварин. «У зими рот великий, серпня спати не велить». Що саме заготовляють люди в серпні? Які заготовки роблять ваші батьки з ягід, фруктів і овочів, грибів? Що треба знати і пам'ятати при зборі ягід і грибів у лісі? (Відповіді дітей.)

В.Хлопці, які подарунки ви отримали за виконані завдання?

Діти.Сонце, квіти, дерево з дуплом, бджілок, птахів, колоски і хмари.

В.Добре, а тепер вам необхідно скласти картинку «Літо».

Дітям пропонується ватман з заданим фоном, на який їм необхідно приклеїти отримані подарунки - колективна робота.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: