Конспект з розвитку мовлення іграшки. Конспект з розвитку мовлення на тему "мої улюблені іграшки". Конспект заняття з розвитку мовлення

мета:закріпити узагальнююче слово «іграшки», уточнити найменування і призначення іграшок.

завдання:

  • активізувати словник по темі;
  • вчити утворювати відносні прикметники;
  • узгодження кількісних числівників 1, 2, 3, 4, 5 і іменників;
  • вправляти у вживанні родового відмінка однини іменників;
  • розвивати слухове і довільне увагу;
  • удосконалювати складову структуру слова;
  • розвивати дрібну моторику пальців рук;
  • виховувати емоційну адекватність, позитивну установку на участь в занятті;
  • виховувати дбайливе ставленнядо іграшок.

устаткування:

  • повітряні кулі, мозаїка, кольорові олівці;
  • іграшки та предметні картинки із зображенням іграшок.

хід заняття

I. організаційний момент.

Діти заходять в клас і встають біля парт.

Привіт, хлопці! Яке сьогодні прекрасний ранок! Я рада вас бачити! Давайте подаруємо один одному гарний настрій. Я посміхаюся вам, а ви посміхніться мені.

Хлопці, а ви хочете відправитися в дивну подорож? Сьогодні ми полетимо в чарівну країну. А хто мені скаже, на чому можна літати? Але ми з вами полетимо на великому круглому повітряній кулі, а допоможе нам в цьому считалочка. (Додаток)

1, 2, 3, 4, 5 (діти загинають пальчики по-одному)
На лужок піду гуляти (руки опустили)
Червоний кулька візьму (показують «кулька» руками)
Нитку міцно закручений (ліва рука стиснута в кулак, права «закручує»)
І почну вважати (знову показують долоні)
1, 2, 3, 4, 5 (по черзі загинають пальчики)
Як вважатиму до десяти (показують все пальці)
Крикну кульці: «Лети!» (Піднімають руки вгору)

II. Оголошення теми заняття.

1. - Ось ми і потрапили з вами в чарівну країну. А як же називається ця країна? Давайте прочитаємо на воротах. (Додаток)

Немає назви. Напевно необхідно виконати завдання.

На екрані картинка з накладеними один на одного картинками.(Додаток)

Хлопці, подивіться, будь ласка, і скажіть, що ви бачите на екрані? Які предмети зображені?

Діти називають предмети.

Що ми робимо з цими предметами?

А яким загальним словом можна назвати всі ці предмети?

На екрані з'являється назва країни «Іграшки».(Додаток)

Давайте прочитаємо назву країни, в яку ми прилетіли. Діти читають.

Ось виявляється, в яку країну ми потрапили. У цій країні ми дізнаємося багато цікавого про іграшки.

2. Хлопці, я хочу, щоб ви мене уважно послухали.

Читається вірш.

Які ти любиш іграшки?
Ось кубики, лялька, дзига.
А ось надувна жаба
Лежить на підлозі біля столу.
Мені подобається плюшевий ведмедик,
І сірий замислений слон,
Ще довговухий зайчишка
Хоча і труслівенькій він.

Які іграшки були названі? Кого ви запам'ятали?

Діти називають, а логопед виставляє на фланелеграф картинки.

Хлопці, скільки іграшок ви бачите? (Перелічують.)

А тепер я прошу вас закрити очі (логопед прибирає одну іграшку).

Подивіться, що змінилося? Чого немає?

Молодці!

3. Виставляються іграшки - машинка, лялька, м'яч.

Що це? (Це м'ячик.)

Це м'ячик. Який він за кольором? (М'ячик червоний.)

Який він за формою? (М'ячик круглий.)

Який м'ячик на дотик? Поторкайте його. (М'ячик гладкий.)

Подивіться як добре він стрибає. А що ви будете з ним робити?

Будемо грати.
- Будемо катати.
- Будемо кидати.
- Будемо ловити.

4. Фізкультурна хвилинка.(Додаток)

Трохи вдариш цей м'ячик (вдаряє правою рукою)
Починає він скакати (вдаряє лівою рукою)
Скаче, скаче, скаче, скаче (стрибки на одній нозі, потім на іншій)
І не хоче перестати (стрибки на двох ногах)

Що це? (Це лялька.)(Додаток)

Давайте розглянемо ляльку. Яка вона за розміром? (Лялька велика.)

Ще, яка лялька? (Лялька красива.)

Що ви будете з нею робити? (Додаток)

Будемо грати.
- Будемо годувати.
- Будемо укладати спати.
- Будемо одягати.
- Будемо роздягати.
- Будемо качати.

Що це? (Це машинка.)

А що ми з нею робитимемо? (Додаток)

Будемо грати.
- Будемо навантажувати.
- Будемо розвантажувати.
- Будемо ремонтувати.
- Будемо возити.

5. Гра «Четвертий зайвий».

А зараз ми з вами пограємо в гру «Четвертий зайвий»

Виставляються предметні картинки (Додаток):

  • машинка, дзига, кубики, капуста;
  • м'яч, пірамідка, лялька, яблуко.

Назвіть в кожному ряду зайву картинку, поясніть свій вибір (зайва картинка забирається).

Знайдіть і назвіть картинки, назви які починаються на голосну букву, приголосний звук. (Додаток)

Знайдіть і назвіть слова-назви іграшок складаються з 5 звуків. (Додаток)

Назвіть слово, в якому 9 звуків. (Додаток)

Скільки приголосних в цьому слові, які?

Скільки голосних? Які?

Розділіть слово на склади. Скільки складів?

Молодці!

6. Фізкультурна хвилинка.

Топай, Мишка, ляскай, Мишка.
Присідай зі мною, братику.
Руки вгору, вперед, вниз.
Посміхайся і сідай.

7. Вправа «Веселий рахунок».

Логопед показує картинки. (Додаток)

Хлопці, давайте порахуємо наші іграшки. (Рахунок 1-2-3-4-5.)

Молодці!

8. - Ви все любите грати з іграшками, але ви, напевно, не знаєте, де роблять іграшки. А іграшки роблю на фабриці іграшок. На фабриці є різні цехи. І в кожному цеху виготовляють іграшки з різних матеріалів. Ось м'яч, наприклад, роблять з гуми, пірамідки - з дерева, машину - з пластмаси або заліза. А потім художники спеціальними фарбами розфарбовують іграшки.

Подивіться іграшки і назвіть їх.

Визначте матеріал, з якого вона зроблена.

Складіть словосполучення:

  • М'яч з гуми - гумовий м'яч.
  • Лялька з гуми - гумова лялька.
  • Танк з заліза - залізний танк.
  • Пірамідка з дерева - дерев'яна пірамідка.
  • Мишка з плюшу - плюшевий ведмедик.
  • Лялька з соломи - солом'яний лялька.
  • Машинка з паперу - паперова машинка.

9. Вправа на розвиток дрібної моторики.

У Тані було багато іграшок: і великий червоний м'яч, і м'який плюшевий ведмедик, і гумова лялька, і дерев'яна пірамідка з різноколірними кільцями. Але більше всіх іграшок Таня любила пластмасову мозаїку. З різнокольорових кнопочок вона збирала різні візерунки. Найбільше Таня любила збирати з мозаїки квіти.

Які іграшки були у Тані?

Яку іграшку Таня любила більше всіх?

Що любила збирати з мозаїки Таня?

Ми теж спробуємо зібрати з вами Квітка. Слухайте і робіть:

  • Візьміть 1 жовту кнопку, поставте її по середині.
  • Візьміть 6 червоних кнопок, поставте їх навколо.
  • Візьміть 5 зелених кнопок, зробіть стеблинка.
  • Візьміть 1 зелену кнопку, зробіть листок.

Молодці! Які гарні квіти у нас вийшли!

10. Підсумок заняття.

Хлопці, як цікаво і весело ми провели час в країні Іграшок, але настав час повертатися назад. Давайте відкриємо ось цей чарівний скринька, що ж в ньому?

Відкривають, а в ньому повітряні кульки.

Візьміть собі по одній кульці і полетимо назад.

Звучить музика.(Додаток)

1, 2, 3 - гукну кульці «Лети!»

Ось ми з вами і повернулися з чарівної країни.

Про що ж ми сьогодні говорили?

А для чого вони нам потрібні?

А як треба ставитися до них, чи можна ламати, кидати, розкидати по класу?

Правильно! Я знаю, що в вашому класі є іграшки, і ви їх бережете, щоб вони ще довго служили вам.

На цьому наше заняття закінчене. До побачення!

Використані джерела:

  1. Фестиваль педагогічних ідей « Відкритий урок»- http://festival.1september.ru/
  2. А.С.Герасімова, О.С.Жукова, В.Г.Кузнецова. Енциклопедія навчання і розвитку дошкільника. СПб .: «Видавничий Дім« Нива ». -М .: «ОЛМА-ПРЕСС Освіта», 2002. 352с.
  3. Теремкова н.е. Логопедичні домашні завдання для дітей 5-7 років з ОНР. Альбом 1. -М .: Видавництво «ГНОМ і Д», 2005. 48с.
  4. Л.Н.Смірнова. Логопедії в дитячому саду. Занятті з дітьми 4-5років із загальним недорозвиненням мови. Посібник для логопедів, дефектологів і вихователів.
  5. http // www.dou21ribka.narod.ru - вірші (лічилки).
  6. Л.Г.Парамонова. Вірші для розвитку мови. Видавництво: Дельта, 1998..

Заняття.
Тема. Мишка. Розгляд великого і маленького ведмедиків.
Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, музична.
Цілі: знайомити дітей з назвами предметів найближчого оточення: іграшка ведмедик; вчити описувати іграшку (називати частини, величину, ознаки), знаходити її зображення на картинках, порівнювати велику і маленьку іграшки; розвивати мовлення, інтерес до рухів під музику; збагачувати словник дітей.
Цільові орієнтири дошкільної освіти: Бере участь в грі «Знайди ведмедика», проявляє емоційну чуйність на доступні віку музичні твори(Російська народна мелодія «Полянка» в обробці Г. Фріда); може розповісти про зображеного на картинці, про іграшку (ведмедик і його зображення на картинках), розглядати і порівняти предмети за величиною за допомогою навідних запитань педагога.
Матеріали та обладнання: два плюшевих ведмедика, що відрізняються за розміром, картинки із зображенням різних іграшок (заєць, вантажівка, лялька, м'яч 2-3 зображення ведмедика).
Музичний супровід: російська народна мелодія «Полянка» в обробці Г. Фріда.
організована освітня діяльність.
1. Організаційний момент.
Вихователь (показує великого плюшевого ведмедика). Хлопці, подивіться і скажіть, хто це.
Якщо діти відповідають правильно, вихователь підтверджує їх відповідь і просить тих хлопців назвати іграшку, хто промовчав.

2. Основна частина. Розгляд іграшки.
Вихователь. Підійдіть ближче до ведмедику, погладьте його по пухнастою шерстці, помацайте вушка, гладкий носик, м'які лапи, животик, подивіться, які у нього очі.
Діти розглядають, чіпають ведмедика.
- Який ведмедик? (Спонукає дітей говорити разом з ним.) Наш ведмедик (який?) Великий, пухнастий, у нього вушка (які?) М'які, лапи (які?) М'які, а живіт (який?), Хвостик (який?). Носик у ведмедика гладкий, очі круглі, як гудзики.
- Назвіть частини іграшки. (Носик, хвіст, лапки, живіт, спинка.) Де у ведмедика носик? (Діти показують.)
3. дидактична гра«Знайди ведмедика».
Вихователь прикріплює на мольберт картинки із зображенням іграшок, потім, вказуючи на них, просить дітей показати ведмедика: «Тут, на картинках, теж є ведмедики, але вони сховалися серед інших іграшок, знайдіть їх». Діти по черзі можуть підійти і вказати на картинки із зображенням ведмедика.

4. Музично-ритмічні рухи.
Під російську народну мелодію «Полянка» в обробці Г. Фріда діти зображують, як ходить клишоногий ведмедик, як збирає ягоди, при цьому вихователь показує і коментує дії, які повторюють за ним діти: «Клишоногі ведмедики ходять по галявині. (Йдуть клишоногий ходою.) Ой, скільки ягід на галявинці! (Розводять руки в сторони від подиву.) Ведмедики збирають ягоди в лапку, потім кладуть у рот. (Імітують руху.) »
5. Порівняння ведмедиків різної величини.
З-під столу, на якому сидить великий ведмедик, вихователь дістає маленького ведмедика і садить поруч з великим, просить назвати іграшку: «Хто це?» (Мишка.) Далі, вказуючи спочатку на маленького ведмедика, потім на великого, задає питання: «Цей ведмедик такий же?». Якщо діти не можуть відповісти, вихователь каже: «Наш ведмедик великий, а цей маленький. Який наш ведмедик? (Великий.) А цей? (Маленький.) У великого ведмедика вуха великі, а у маленького ... (вушка маленькі), у великого ведмедика лапи великі, а у маленького ... (лапки маленькі) »і т. Д.
Після кожного питання вихователь дає дітям можливість відповісти самостійно, а при ускладненнях спонукає дітей повторювати відповідь за ним.

6. Рефлексія.
Подивіться, Михайлика, як наші хлопці весело грають.
Вихователь читає дітям уривок з вірша З. Александрової та показує руху, відповідні тексту, а діти повторюють.
Мишка лапу скалку,
Наступивши на шишку, тупнути спочатку однієї, потім іншою ногою.
Розсердився, пригрозив:
«Ти дізнаєшся ведмедика!» Погрозити пальцем.
Шишку в гілках закопав,
Потанцювати на гілках, Стрибки на двох ногах на одному місці.
Послизнувся і впав
У нори барсучьей. Сісти навпочіпки.
Вийшов заспаний борсук,
Загарчав на ведмедика. Погрозити пальцем.
Мишка злякався, вліз на сук,
Причаївся мишкою. Стрибок на місці, сісти навпочіпки, обхопити коліна руками.

Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі
ФОРМУВАННЯ граматичної сторону мови
ПО ТЕМІ "ІГРАШКИ"

Завдання.

  • Тренувати дітей в утворенні прикметників ( «З чого зроблена?)»;

в формуванні складнопідрядного речення з протівітельним союзом «а»; відповідно іменника з прикметником ( "Розкажи про іграшку"), іменника з особовим займенником ( "Мій, моя, моє");

  • тренувати дітей у вживанні просторових прийменників, у вживанні іменників у родовому відмінку.
  • Розвивати увагу, мовну активність.
  • Виховання дбайливого ставлення до оточуючих людей, іграшок.

    Матеріал. Іграшки з різних матеріалів; картинки із зображенням граючих дітей (до гри "Що намальовано на картинці?"); набір картинок в коробці або конверті з зображенням іграшок (до гри "Мій, моя, моє"); іграшка ведмедя, стілець, відерце, коробка з дрібними іграшками (для історії про іграшки), невелика ширма (до гри "Чого не стало?"); картинки із зображенням зламаних іграшок (до гри "Чого не вистачає?").

    Хід заняття.
    Діти стоять на килимі.
    - Привіт, діти. Як ви думаєте, що таке "здрастуйте"? (Індивідуальні відповіді дітей). Це слово позначає побажання здоров'я іншої людини. Давайте побажаємо здоров'я один одному. (Діти по колу вітаються з сусідом, називаючи його по імені. Хором вітаються з гостями).

    Щоранку ви приходите в дитячий сад. Чи подобається вам наш садок? Чи подобається вам наша група? Що особливо подобається вам в нашій групі? (Індивідуальні відповіді дітей). Дійсно, у нас багато різних цікавих ігор та іграшок.

    Діти підходять до столу, на якому розкладені іграшки.
    - Подивіться, які іграшки сьогодні у нас в гостях. Всі вони різні, несхожі один на одного. Вони різного розміру, різного кольору, зроблені з різних матеріалів. З ними можна грати в різні ігри. Давайте розглянемо їх уважніше.

    Гра "З чого зроблено?"
    Індивідуальні відповіді дітей.
    - Ця матрьошка зроблена з дерева, значить вона - ... (дерев'яна).
    Черепаха зі скла - ... (скляна)
    М'яч з гуми - ... (гумовий)
    Барабан з заліза - ... (залізний)
    Конячка з глини - ... (глиняна)
    Відро з пластмаси - ... (пластмасове)
    Мишка з плюшу - ... (плюшевий)
    Літак з паперу - ... (паперовий)
    Лялька з пластиліну - ... (пластилінова)
    Кільце з дроту - ... (дротове)

    Давайте порівняємо ці іграшки.
    (Індивідуальні відповіді дітей)
    М'яч гумовий, а матрьошка дерев'яна.
    Відро пластмасове, а літак паперовий. І т.д.

    "Розкажи про іграшку"
    (Всі діти.)
    - Давайте детальніше розглянемо деякі з цих іграшок.
    Це м'яч. Скажіть, який він? (Круглий, червоний, гумовий, пружний ...). Як з ним можна грати? (Відбивати, підкидати, ловити, катати, штовхати ...)
    Це відро. Яке воно? (Рожеве, пластмасове, велике, легке, красиве ...). Як з ним можна грати? (Набирати в нього пісок і будувати будинки, або набирати воду і поливати квіти, або що-небудь переносити ...).
    Це літак. Який він? (Легкий, паперовий, легко рветься, може пом'ятися ...). Як з нею можна грати? (Запускати в повітря, влаштовувати змагання, чий літак далі полетить.)

    Іграшки різні і грати в них можна по-різному.
    "Що намальовано на картинці?"
    - У кожного з вас є картинка. Розкажіть, хто на ній намальований і що він робить.
    (Дівчинка стрибає через скакалку. Хлопчик грає з дзигою. Дівчинка будує пірамідку ...)

    Физминутку.
    стійкий солдатик
    Нахиліться все вперед,
    А потім навпаки.
    Вліво, вправо нахиліться,
    Нахиляйтеся, не лінуйтеся!
    На одній нозі постій-но,
    Ніби ти солдатик стійкий.
    Руки ти притисни до грудей,
    Так дивись, не впади!
    Руки вгору, руки в бік,
    І на місці - скок, скок, скок!
    Носом вдих, а видих ротом.
    Дихаємо глибше ... А потім ...
    Марш на місці не поспішаючи.
    Діти. Ох, зарядка хороша.

    Діти переходять на килим.

    Гра "Мій, моя, моє"
    - Дівчинка Таня з сусідньої групи вирішила подарувати вам свої іграшки (на картках). Чиї це іграшки? (Таніни). Таня подарувала мені барабан. Це тепер мій барабан. Настя, що тобі подарувала Таня? (Індивідуальні відповіді дітей)

    А тепер я розповім вам одну історію. Чи знаєте ви, що коли ввечері всі діти йдуть з дитячого садкадодому, іграшки оживають і починають грати. Вони ходять один до одного в гості, п'ють чай з іграшкової посуду, пригощаються іграшковими пряниками і печивом і діляться останніми новинами: Хто з ними грав, які цікаві ігрипридумували з ними дітлахи,
    І ось одного разу іграшки вирішили пограти в хованки. Провідним вибрали Мишка. Він відвернувся до стіни і чесно став рахувати до 10. Хитрі іграшки вирішили сховатися все в одну коробку, яка стояла ... (біля стільця).
    Закінчивши вважати, Мишка відправився шукати. Спочатку він заглянув ... (за коробку), потім ... (під стілець), потім забрався ... (на стілець), на якому стояло відро. Він заглянув ... (в відро), не втримався і впав в нього, такий незграбний! Він виліз ... (з відра), зістрибнув ... (зі стільця на підлогу), озирнувся по сторонах, обійшов ... (навколо стільця), заліз ... (на коробку), сів на неї і задумався: "Де ж вони сховалися?" В цей час в коробці хтось із іграшок тоненько чхнув. Від несподіванки Мишка звалився ... (з коробки), але тут же заглянув в неї. Так і знайшов своїх друзів!

    Гра "Чого не стало?"
    - Я пропоную вам пограти в гру з різними іграшками, які сховалися в коробці. Ось вони (дістати 5-6ігрушек). Вони хочуть пограти з вами в хованки. Подивіться на них уважно, запам'ятайте їх (5-8 сек). (Закрити іграшки маленької ширмою, одну прибрати назад в коробку, інші переставити. Прибрати ширму.) Скажіть, чого не стало? (3-4 рази).

    Але іноді іграшки скаржаться один одному: кому що зламали, порвали, зіпсували ...
    Гра "Чого не вистачає?"
    У кожної дитини картка із зображенням зламаною іграшки.
    - А тепер уважно розгляньте ваші картинки. На них зображені іграшки, які зламали малюки. Скажіть, чогось не вистачає кожної з цих іграшок (Індивідуальні відповіді дітей).
    - Ми з вами знаємо, що з іграшками треба звертатися дбайливо, не ламати їх. Ви знаєте вірш "Бережіть іграшки". Давайте згадаємо його.
    Бережіть іграшки
    Вантажівка без коліс,
    У їжачка відклеєний ніс,
    Стали чорними курчата,
    А з ляльки лізе вата!
    Були новими іграшки,
    А тепер вони старенькі.
    Беремо ж скоріше
    Голки і клей,
    Нитки, котушки
    І чиним іграшки.
    І нам за це від душі
    Подякують малюки.

мета: Відпрацювання вміння утворювати прикметники; співвідносити іменники з прикметниками в роді, числі, відмінку;

Розширення і систематизація словникового запасу;

словник: Гумовий, залізний, скляний, картонний, пластмасовий;

Виховувати дбайливе, доброзичливе ставлення до іграшок; привчати дітей прибирати за собою іграшки на місце.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему «Іграшки» в середній групі

Безпосередня освітня діяльність

Тема: Іграшки.

мета : Відпрацювання вміння утворювати прикметники;

співвідносити іменники з прикметниками в роді, числі, відмінку;

Розширення і систематизація словникового запасу;

словник : Гумовий, залізний, скляний, картонний, пластмасовий;

Виховувати дбайливе, доброзичливе ставлення до іграшок;
привчати дітей прибирати за собою іграшки на місце.

устаткування : Картинки із зображенням іграшок; чудовий мішечок з іграшками; лялька Машенька; іграшки: зайчик, дзига, кораблик, змій, ліхтар, Мишка з бантиком (для краси).

хід Безпосередньою освітньої діяльності

1. Організаційний момент (завдання дітям).

Осколкові картинки -скласти з частин картинку і назвати її.

Хлопці, як ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити? Про іграшках. Всі іграшки зроблені з різних матеріалів. І ось сьогодні ми будемо говорити, з чого зроблені іграшки і які вони.

2. Вивчення нового матеріалу.

гра: чудовий мішечок.

Діти на дотик дістають іграшки і називають їх; потім визначають матеріал з якого зроблені.

Що ти дістав? - м'ячик.

З чого він зроблений? - з гуми.

Значить м'ячик який? - гумовий мячик.

Питаннями уточнюються відповіді: гумовий м'ячик; скляну кульку; дерев'яний кубик; залізний солдатик; пластмасовий совочок; картонна рибка. Важливо стежити, що б діти давали повні відповіді.

гра: Допоможемо ляльці Марійці.

З'являється сумна лялька Машенька

Чому Машенька така невесела, така сумна? Всі її іграшки втекли, бо вона не знає, з чого вони зроблені. Допоможемо Марійці. Треба знайти іграшки та назвати з чого вони зроблені і які вони.

Діти знаходять іграшки в ігровому куточку і повертаються до вихователя. Треба назвати іграшку і сказати, яка вона. (У мене хутряний заєць; залізна дзига; синій корабель; гарний Мишка; великий змій).

Машенька, ти запам'ятала? Назви сама, з чого зроблені іграшки?

Діти, правильно відповіла Машенька?

А чому не правильно?

Вона не назвала матеріал, не сказала з чого зроблені іграшки.

Давайте ще раз пригадаємо, які іграшки у Марійки і з чого вони зроблені.

Діти відповідають, використовуючи відносні прикметники.

3. Фізкультхвилинка.

Хлопці, вас всіх завели ключем, ви заводні ляльки (діти ходять, зображуючи заводних ляльок). А тепер ви зайчики (діти стрибають, наслідуючи зайчикам). А тепер ви ведмеді (наслідування). А тепер лисички (наслідування). А тепер все м'ячики великі і маленькі; хлопчики великі, а дівчатка маленькі м'ячики; і вони стрибають по різному великі - високо, маленькі - нижче (потім помінялися: дівчатка стали великими м'ячиками, а хлопчики - маленькими).

4. Закріплення матеріалу.

Гра: Магазин іграшок.

Діти розглядають іграшки на поличці.

Ігрові дії: діти виходять і купують вподобану іграшку. Умова: купувати тільки іграшки, зроблені з одного матеріалу. Спочатку купують дерев'яні іграшки. Треба назвати її, сказати яка вона, з чого зроблена іграшка.

Я купив (а) дерев'яну ложку. Я купив (а) дерев'яну матрьошку. Я купив (а) дерев'яну конячку. Я купив (а) дерев'яний кубик.

Дерев'яні іграшки все скінчилися, всі розпродані. А тепер продаються гумові іграшки. Потім в продаж надходять пластмасові іграшки. Потім залізні.

Вихователь просить дітей допомогти, навести порядок в магазині і розставити іграшки на полиці, діти розставляють іграшки, класифікуючи їх.

- Молодці, хлопці, ви сьогодні добре поводилися в магазині іграшок, обережно грали з ними, акуратно розставляли іграшки по поличках.

рефлексія: Діти вам сподобався магазин іграшок? З якими іграшками було найцікавіше грати?

5. Підсумок.

Заключна бесіда.

Хлопці, які іграшки і з яких матеріалів ви ще знаєте?

Так, хлопці ви сьогодні дізналися багато цікавого про іграшки, весело і дружно грали з різними іграшками.

Педагог хвалить дітей за уважність, за повні відповіді.


мета:

- розширювати уявлення дітей про іграшки, Вчити виділяти характерні особливості;

- активізувати словник дошкільнят словами - назвами людей за характерними ознаками( «Соня», хвалько);

Розвивати інтонаційну виразність мови;

Стимулювати вживання речень із однорідними членами;

Розвивати фонематичний слух;

Вчити складати порівняльне опис двох іграшок;

Вчити складати розповідь по добре знайомій сюжетної картині за зразком вихователя;

Виховувати дбайливе ставлення до іграшок, бажання ними грати, інтерес до художніх творів.

Попередня робота: розгляд сюжетної картини «Діти грають кубиками».

Матеріал: ляльки; іграшки; сюжетна картина.

Хід заняття в середній групі дитячого садка

організаційний момент

Психогимнастика «Ну-ка, дітки, встали в коло»

Доброго ранку, рідний наш дім!

Доброго ранку, всім діткам!

Доброго ранку, сонечко ясне!

Доброго ранку, садок прекрасний!

Вліво - вправо, вліво - вправо,

Озирніться - подивіться,

Один одному посміхніться!

Основна частина

Вихователь загадує дітям загадку:

Волосся лляні,

Очки блакитні.

І взуті ніжки,

В сині чобітки.

На красуні - пальто,

Здогадалися? Це хто?. (Лялька)

Дидактична гра «Розбудимо ляльку»

Вихователь підводить дітей до іграшкового куточка, де в ліжечках сплять ляльки.

Сьогодні наші ляльки дуже довго сплять. Як сказати про людину, яка довго спить? ( «Соня») Наші ляльки також «соні». Розбудимо їх!

Вихователь пояснює, як це слід зробити.

Розбудимо ляльку Олю. Спочатку скажемо пошепки: «Олечка, прокидайся!» Прокидається наша лялечка? (НІ) Тепер скажімо тихо, але вже голосніше: «Олечка, прокидайся!» Ні, спить ще Олечка. Скажімо голосно: «Олечка, прокидайся!» Ось і прокинулася Олечка.

Вихователь садить Олечку на стільчик.

Діти виконують запропоноване завдання - «будять» наступну ляльку, звертаючись до неї спочатку пошепки, потім тихо і голосно. Гра триває, поки всі ляльки не будуть «розбуджені». Вихователь стежить за тим, щоб діти точно виконували завдання (дотримувалися необхідну гучність і інтонаційну виразність).

Що є у ляльки? (Ручки, ніжки, голова, очі, носик, ротик). Що вона вміє робити? (Вона вміє співати). Розкажіть, як ви з нею граєтесь. У нас в групі багато цікавих речей. Що тут на підлозі, на поличках, на килимку?

Діти називають різні іграшки.

Як це можна назвати одним словом? (Іграшки). Скільки у нас іграшок? (Багато). З якими іграшками найбільше ви любите грати і чому?

Діти розповідають про свої улюблені іграшки і про дії з ними.

Дидактична гра «Скажи який"

Вихователь називає предмет, а діти - його ознаки.

Ці іграшки однакові? (НІ) Вони різні. Іграшки бувають різних кольорів, розмірів, зроблені з різних матеріалів.

Орієнтовні відповіді:

М'ячик (який?) - круглий, червоний, гумовий ...

Вовчок (який?) - залізна, різнобарвна ...

Зайчик (який?) - м'якенький, біленький, пухнастий ...

Машина (яка?) - металева, іграшкова, зелена ...

Жираф (який?) - високий, плямистий, гумовий ...

Дидактична гра «Слова довгі і короткі»

Слова бувають не тільки різними за звучанням, але різними за розміром, довгими і короткими. Довгі слова ми вимовляємо довго, тому що в них багато звуків, а короткі вимовляємо швидко, адже в них звуків менше.

Вихователь пропонує дітям відібрати спочатку іграшки, назви яких - довгі слова (машинка, конструктор, черепаха, метелик). Діти називають іграшки, назви яких короткі слова (м'яч, бик, кінь, лев). Вибираючи іграшку, діти чітко вимовляють слово, визначають його довжину і пояснюють, скільки (мало або багато) звуків в слові і яке це слово.

З коротких слів часто можна утворити довше слово, наприклад: м'яч - м'ячик, кіт - котик. Спробуйте утворити нові, більш довгі слова від коротких слів.

Дидактична гра «Дізнайся іграшку за описом»

Вихователь розкладає на столі іграшки: м'яч, вантажівка, зайчика, відерце, матрьошку. Пропонує дітям порівняти дві іграшки. Звертає увагу на картки - символи. Позначають колір, форму, будову, з якого матеріалу виготовлена, спосіб використання. наприклад:

вантажівка синього кольору, А м'яч - червоного;

Вантажівка металевий, а м'яч - гумовий;

Вантажівка можна катати, а м'яч - кидати.

Дитина порівнює дві інші іграшки.

Физкультминутка

Розгляд картини «Діти грають кубиками»

Вихователь пропонує дітям назвати дітей на картині, дати їм імена.

Що роблять діти? Що робить Міша? (Миша будує вежу) А що робить Олечка? (Олечка будує ворота) Кому щастить кубики Миколка? Навіщо дітям ще кубики? (Діти хочуть побудувати велику огорожу). Хорошу огорожа побудували діти. Якого кольору ворота і вежа? (Вони червоні)

Вихователь пропонує дітям послухати розповідь по сюжетній картинці про дітей, які будують огорожу.

Красива огорожа! Діти побудували її з синіх кубиків, а вежу і ворота - з червоних. Коля привіз дітям кубики. Він водій.

Вихователь пропонує дітям повторити розповідь по картині.

Підсумок. рефлексія

Про що ми сьогодні розмовляли?

Як потрібно поводитися з іграшками? (Не ламати, жаліти, мити, складати на місця).

Молодці, дітки!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: